logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kuchenka Mastercook - termostat nie wyłącza grzania po osiągnięciu temperatury

Jerryk 24 Paź 2004 16:17 9396 8
REKLAMA
  • #1 934080
    Jerryk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Witam.
    Mam problem z kuchenką gazowo-elektryczną firmy Mastercook.
    Termostat nie "trzyma" zadanej temperatury, tzn nie wyłącza grzania w momencie osiągnięcia danej wartości. Nie dysponuję schematem i nie za bardzo wiem jak to "ugryźć. jeżeli ktoś byłby w stanie mi coć poradzić będę wdzięczny.

    Z góry dziękuję
    Jerryk
  • REKLAMA
  • #2 934262
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #3 935474
    Jerryk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Dziekuję za podpowiedź, ale chodzi właśnie o to, że nie ma tam wyodrębnionego układu termoregulatora. Na płytce jest zegar, potencjometr, którym ustawiana jest żądana temperatura, programator, przekaźniki załączające grzałki i csłość podłączona jest do czujnika temperatury. Druga płyteczka zawiera wyświetlacz LED. Jest tam jakiś "scalak" ale nie można odczytać jego oznaczenia. Do tego chyba byłby potrzebny schemat.
  • REKLAMA
  • #4 936944
    MEDVET
    Poziom 12  
    Posty: 56
    Pomógł: 2
    Ocena: 1
    Jeżeli jest tam zegar orbitron, to najprawdopodobniej jest on do wymiany.
    Koszt 300 PLN w sklepie Wrozametu we Wrocławiu.
  • REKLAMA
  • #5 937963
    Jerryk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
  • #6 944189
    mark
    Poziom 15  
    Posty: 87
    Pomógł: 12
    Ocena: 19
    Witam! Miałem to samo w mojej kuchence.Pomogła wymiana elektrolitów i założenie radiatora na uP. Moj zegar miał wyswietlacz jednak VFD a nie LED.
  • REKLAMA
  • #7 944486
    reperator
    Poziom 18  
    Posty: 198
    Pomógł: 26
    Ocena: 92
    Witam jednak zacznij od sprawdzenia wtyczki czujnika temp. często jest tam tłusto i brak dobrego styku lub coś w tym rodzaju. pozdrowienia
  • #8 944538
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #9 949812
    Jerryk
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Ocena: 2
    Sprawdziłem czujkę, przewody i wtyczkę, wszystko ok.
    Mam juz nowy zegar no i jest ok :)
    Dziękuję wszystkim, którzy służyli mi radą.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczył kuchenki gazowo-elektrycznej Mastercook, w której termostat nie wyłączał grzania po osiągnięciu zadanej temperatury. Urządzenie nie posiadało wyodrębnionego układu termoregulatora, a regulacja odbywała się za pomocą zegara, potencjometru, programatora, przekaźników i czujnika temperatury (NTC). Zalecano sprawdzenie wtyczki i przewodów czujnika temperatury pod kątem złych styków lub uszkodzeń. Wskazano również na możliwość uszkodzenia zegara (orbitron), którego wymiana kosztowała około 300 PLN. Inna sugestia to wymiana elektrolitów i montaż radiatora na mikrokontrolerze (uP). Po wymianie zegara problem został rozwiązany.
REKLAMA