logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz Pioneer A-201 charczy przy pełnym wzmocnieniu, problem z korekcją dźwięku

jacamar 26 Lut 2011 13:37 1906 7
REKLAMA
  • #1 9206534
    jacamar
    Poziom 13  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Witam
    Problem ze wzmacniaczem na pełnym wzmocnieniu charczy, napięcie 2X38V
    , podmienione kondensatory w zasilaczu 2X6800 mikro, wymieniona końcówka mocy (STK4181V), kolumny 8 ohm sprawne działają na innym wzmacniaczu._Pomimo wykonania tych czynności wzmacniacz nadal charczy._Po włączeniu funkcji DIRECT (odłączenie korekcji BAS/TREBLE ) zmniejsza się bas i wzmocnienie ale charczenie ustaje._Wychodzi na to że jest coś z układem korekcji basów i wysokich ale tam prawie nic nie ma, jedynie kilka elementów biernych i układ scalony 8 nóżek (5221).
    Proszę o rady co lokalizacji uszkodzenia.
  • REKLAMA
  • #2 9207688
    PREDAT
    Poziom 24  
    Posty: 525
    Pomógł: 76
    Ocena: 141
    Być może się mylę, ale chyba szukasz dziury w całym.
  • REKLAMA
  • #3 9207723
    ogur3k
    Poziom 33  
    Posty: 1895
    Pomógł: 170
    Ocena: 158
    Za dużo wymagasz i zniekształca, co jeszcze chcesz się dowiedzieć?
  • REKLAMA
  • #4 9207855
    Krzysztof L.
    Poziom 34  
    Posty: 3238
    Pomógł: 226
    Ocena: 154
    Cóż, można sądzić, że sprzęt jest sprawny, ale jeżeli autora tematu niepokoi obwód barwy dźwięku, to proszę podać sygnał sinusoidalny bezpośrednio na jego wejście, ustawić regulatory barwy na zero i obserwować przebieg na wyjściu.
    Chyba, że właśnie kolega szanowny po prostu faktycznie kręci wszystkimi regulatorami na maksymalne ustawienia... :|
  • REKLAMA
  • #5 9208063
    jacamar
    Poziom 13  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Przyznaję mój błąd za duże wymagania dla sprzętu tej klasy, wystarczy trochę zjechać potencjometrem głośności oraz zdjąć trochę basów i wzmacniacz działa poprawnie. Bardzo wszystkim dziękuję, temat do zamknięcia.
  • #6 9208080
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 9208099
    ogur3k
    Poziom 33  
    Posty: 1895
    Pomógł: 170
    Ocena: 158
    Piotrek_09 napisał:
    Nikt nie wspomniał czy Układ STK to oryginał czy podróbka.
    No właśnie czy wymieniany układ STK był wymieniany na oryginał czy podróbkę? Zdjęcie do wglądu układu STK.


    A po co? Z kostki 2x 45W chciał pewno wycisnąć 2x 0,5kW kręcąc gałkami na maksimum.
  • #8 9208101
    jacamar
    Poziom 13  
    Posty: 128
    Pomógł: 1
    Wzmacniacz na oryginale oraz na (podejrzewam podróbce 20zł.) działa tak samo.
    Niestety nie mam aparatu żeby wykonać dobrej jakości zdjęcia.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z wzmacniaczem Pioneer A-201, który charczy przy pełnym wzmocnieniu, mimo wymiany kondensatorów w zasilaczu oraz końcówki mocy (STK4181V). Po włączeniu funkcji DIRECT, charczenie ustaje, co sugeruje problem z układem korekcji dźwięku. Użytkownik przyznał, że zbyt wysokie ustawienia regulatorów barwy dźwięku były przyczyną problemu, a po ich obniżeniu wzmacniacz działa poprawnie. Pojawiły się również pytania o oryginalność wymienianego układu STK oraz o nadmierne wymagania sprzętowe.
Podsumowanie wygenerowane przez AI na podstawie treści dyskusji.
REKLAMA