Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja LANDI RENZO LCS V05 ER

05 Mar 2011 18:27 4052 4
  • Poziom 2  
    Witam!

Oto opis mojej instalacji LPG:
    Sterownik LANDI RENZO LCS V05 ER
    Reduktor LANDI RENZO SE 81
    Wielozawór TOMASETTO
    Elektrozawór gazowy

A to opis problemu:
    Po regeneracji we własnym zakresie reduktora i wmontowaniu go, po zapaleniu samochodu na benzynie i podniesieniu obrotów do wartości granicznej do włączenia gazu dioda sygnalizująca dostarczanie gazu zamiast przejść z migania na świecenie światłem ciągłym zagasła całkowicie. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu dioda w ogóle nie świeci, nawet po kolejnych próbach przełączania benzyna/gaz. Samochód pracuje na benzynie, nie przełącza się na gaz. Gdzie należałoby zacząć szukać usterki?

Pozdrawiam!
  • Poziom 14  
    to jakaś prosta usterka elektryczna, nie podłączyłeś elektrozaworu, odczepił się kabel bezpiecznika od LPG (sa tam dwa), odczepił się kabel od cewki - coś w tym stylu łatwo naprawisz.
  • Poziom 13  
    Spotkałem dokładnie taki sam problem
    Uszkodził się sterownik , wymiana czy regeneracja reduktora to zbieg okoliczności .
    Zakładam że nie popełnił kolega błędów podczas montażu .
    połączenie czujnika elektrozawór .
    ale one nie mają wpływu na zgaśnięcie kontrolki.
    U mnie po wymianie sterownika wszystko wróciło do normy.
    Szkoda że nie ma końcowej odpowiedzi jak zakończyła się ta usterka.
    pozdrawiam .
  • Poziom 1  
    witam mam pytanie jak mam złaczyc kable przy przełaczniku gazu lsc lindi renzo bo stary mi sie zepsuł kupiłem nowy ale niechce popsuc sa 3 kable
  • Poziom 10  
    Jak kupiłeś dobry przełącznik (do LCS A/1-V05E jest inny, do EE jest inny a do ER jeszcze inny) to masz biały, niebieski i czerwony przewód chyba i najzwyczajniej łączysz je z przewodami o tych samych kolorach, które idą do przełącznika który ci padł. Odcinasz przewody od zepsutego i lutujesz do takich samych w nowym.