logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy zestaw z Allegro z RAM Elixir i zasilaczem Akyga jest wart zakupu?

kubczyk85 07 Mar 2011 23:58 4344 25
REKLAMA
  • #1 9249249
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Witam

    Na allegro znalazłem taki zestawik: http://allegro.pl/show_item.php?item=1491312878&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any..
    Kości RAM to Elixir, a zasilacz Akyga.
    Sprawdzając ceny poszczególnych elementów wyszło, że sprzęt jest więcej wart niż 1600 zł. Mam tylko pytanie, czy całość będzie ze sobą współpracować i sprzęt będzie w miarę wydajny, czy to tylko zlepek różnych podzespołów, które będą się ze sobą gryźć. Prosiłbym o szybką odpowiedź czy warto kupować czy lepiej złożyć coś w innym sklepie.

    Myślę o zestawie który znalazłem na forum:

    Procesor:AMD Athlon II X3 445 /3.1GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/
    Płyta główna:AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/
    Pamięć RAM:Geil 2GB 1333MHz CL9 Value
    Karta graficzna:Palit GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI
    Obudowa:TakeMe Aramis (bez zasilacza)
    Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 9249286
    dt1
    Admin grupy komputery
    Posty: 48127
    Pomógł: 7290
    Ocena: 8239
    Witaj,
    Każdy tutaj Ci powie, że zestawy z Allegro to sama rozpacz. Ten podany przez Ciebie również. Zasilacz makabryczny, modelu płyty głównej nie znasz, parametrów pamięci (oprócz taktowania i firmy) nie znasz. Producenci grafiki, dysku i nagrywarki również są tajemnicą.

    Zestaw, który podałeś już jest lepszy, chociaż można się pokusić o Phenoma II i nieco mocniejszy zasilacz - GTX460 ma dość spory apetyt.
  • REKLAMA
  • #3 9249361
    rafix25
    Poziom 24  
    Posty: 615
    Pomógł: 57
    Ocena: 28
    dt1 napisał:
    Każdy tutaj Ci powie, że zestawy z Allegro to sama rozpacz.


    A ja się wyłamię :roll: i pozwolę sobie zaprzeczyć tej, powiedzmy teorii.
    Wszystko zależy kto i co chce kupić.
    W zupełności wystarczy dobra orientacja w branży i zdrowy rozsądek.
    Często jednak tak mało - okazuje się zbyt wiele. :|
  • #4 9249371
    narkoholik
    Poziom 30  
    Posty: 1316
    Pomógł: 119
    Ocena: 100
    Więc sporo rozpaczy z małymi wyjątkami (fachowcy lub szczęściarze).
    Ja mam dosyć argumentów: Kupiłem na Alle.... ale sprzedający zapewniał.... opis mówił.....powinno działać. A wielu się nawet nie przyznaje że kupiło, dostało lub przetaktowało.

    Proponuję osobny dział dla Allegro:
    okazje
    superokazje
    czy warto kupić
    czy warto oddać
    galeria absurdu

    Owszem jest wiele okazji i nieporozumień.
    Soki za OT
  • #5 9249640
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Oki dzięki za odp. A w takim razie czy coś jeszcze poza zasilaczem byście zmienili w zestawie, który podałem. Chce się zmieścić w kwocie max 2000 razem ze złożeniem a zakup planuje w arest.pl (m.in. dlatego że mają siedzibę we Wrocku i będę miał na miejscu).
  • #7 9251483
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 9251941
    smoq35
    Poziom 29  
    Posty: 1311
    Pomógł: 128
    Ocena: 55
    Nowe zestawy na Allegro są składane z najtańszych i zarazem najgorszych części - sprzedający nastawieni są na maksymalny zysk. Lepiej już kupować używane PC, z tym, że trzeba zwracać uwagę na producentów poszczególnych komponentów [dotyczy wszystkich zestawów na Allegro i nie tylko].
  • #9 9252989
    maras2003
    Poziom 29  
    Posty: 1823
    Pomógł: 63
    Ocena: 115
    Co do sprzeczności, to pomyłki się zdarzają.
    Jednak przed zakupem warto zapytać czy tam jest 4-rdzeniowy czy jednak 3-rdzeniowy procesor.
    Ale i tak nie kupiłbym zestawu z Allegro :) Są oczywiście dobre zestawy, jednak kosztują już więcej niż złożenie samemu z zamówionych części...
  • #10 9253872
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Zdecydowałem, że podziękuje Allegro i samemu coś złoże i wyskubałem coś takiego:
    - Procesor AMD PHENOM II X4 955 BOX
    3.2 GHz, AM3 ( HDZ955FBGIBOX )
    - Grafika PCIex HIS HD 6870 Turbo 1024 MB DDR5, 256 bit, 2x DVI, HDMI, 2x miniD-PORT
    H687FT1G2M
    - Płyta główna ASUS M4A87TD EVO
    AMD870, DDR3, 2x PCI-Ex, S-AM3
    - Pamięć DDR3 GEIL
    4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9, Value ( GV34GB1333C9DC )
    - Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-332
    ATX, bez zasilacza, czarno-srebrna ( RC-332-KKN1-GP )
    - Zasilacz OCZ StealthXStream 2
    600 W, SLI, PFC ( OCZ600SXS2-UN )

    Miałem ograniczyć się do 1500zł a wyszło jak zwykle - więcej (2150zł). Myślę ewentualnie o dorzuceniu do tego wentylatora SCYTHE MUGEN 2 i mam nadzieję że będzie to ostateczna kwota:) Co myślicie o takim zestawie i o tym czy warto inwestować jeszcze w wentylator??
  • #11 9253933
    maras2003
    Poziom 29  
    Posty: 1823
    Pomógł: 63
    Ocena: 115
    Możesz kupić słabszy procesor (również phenom II x4, jednak niżej taktowany), na czym zaoszczędzisz troszkę, a za te zaoszczędzone pieniądze kupić MUGENA i ewentualnie podkręcić procesor.
    Warto sprawdzić czy mugen pasuje na tą płytę główną (może być tak, że np. wentylator zajmie 1 slot z RAMU), oraz czy zmieści się do obudowy.
    Myślę że w okolicach 4Ghz ten procesor się zakręci.
  • #12 9254623
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Posty: 4327
    Pomógł: 208
    Ocena: 148
    Od Mugena tańszy będzie SilentiumPC Spartan, a spokojnie sobie poradzi nawet z podkręconym PIIx4.
    W dodatkowy wentylator warto zainwestować, boxowy z PIIx4 to niezła wiertarka.
  • #13 9256526
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Dzięki za odp. Mam jeszcze tylko jedno pytanko:) Pozostał mi jeszcze wybór karty graficznej. Myślę nad którąś z tych trzech. Są w tym samym przedziale cenowym, ale na którą się zdecydować??


    - Grafika PCIex MSI GF GTX 460 1024 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI
    N460GTX CYCLONE 1GD5/OC
    - PCIex GIGABYTE GF GTX 460 1024 MB DDR5, 256 bit, HDMI, DVI
    GV-N460SO-1GI
    - PCIex HIS HD 6870 Turbo 1024 MB DDR5, 256 bit, 2x DVI, HDMI, 2x miniD-PORT
    H687FT1G2M
  • #14 9256629
    maras2003
    Poziom 29  
    Posty: 1823
    Pomógł: 63
    Ocena: 115
    HD 6870 jest chyba najszybsza z wymienionych.
  • #16 9266949
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Witam
    Miałbym prośbę do ludzi którzy się na tym znają:) Czy taki zestaw będzie odpowiedni do grania?? Czy może byście coś w nim zmienili. Zamierzam kupować a arest.pl i chciałbym zamknąć się w kwocie 2400zł.

    - Procesor AMD PHENOM II X4 955
    - Grafika PCIex HIS HD 6870 Turbo 1024 MB DDR5
    - Płyta główna ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
    - Pamięć DDR3 OCZ 4 GB / 1600 (2x 2 GB), OBSIDIAN, CL9
    - Obudowa COOLER MASTER ELITE
    - Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600 W
    - Wentylator SCYTHE MUGEN 2
  • #17 9267029
    fiend_
    Poziom 43  
    Posty: 15891
    Pomógł: 161
    Ocena: 223
    Zestaw w porządku. Tylko zmień ram na np. Geil, ocz zaprzestaje produkcji ram'u, mogą być problemy z serwisem w przyszłości. Obudowę- Elite 430, płytę główną zamień ewentualnie na asrock 870 extreme albo juz nieco drozszy asus M4A88T-V EVO z chłodzeniem na mofsecie (widzę, że zamierzasz podkręcać). Zasilacz spokojnie to uciągnie, nie jestem pewien, ale może nawet crossfire w przyszłości? Polecam esc.pl, mają tam 6870 za 669zł.
  • #18 9267106
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Jeśli chodzi o podkręcanie to będę próbował ale bez szaleństw, na razie nie mam o tym bladego pojęcia. Ostatni raz zakupu komputera dokonałem 10 lat temu i do dziś na nim siedziałem (z małymi zmianami niektórych podzespołów, które się skończyły:) O crossfire też czytam od niedawna, ale nie zaprzeczę, że jeśli dozbieram kaskę to będę chciał dołożyć drugą kartę. Obudowy 430 w arest akurat nie ma (wybrałem ten sklep ze względu na to, że jest na miejscu), z 334 jest coś nie tak??
  • #19 9267431
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Posty: 4327
    Pomógł: 208
    Ocena: 148
    A po co Ci do tego karta graficzna zintegrowana?

    Weź płytę z 870 a nie 880G, oszczędzisz parę zł.
    Na ASRocku będziesz miał CF x8/x8, więc bez problemu dołożysz drugą kartę.
    Tylko wtedy zasilacz odpowiedni z góry miej.

    Z CM 334 obiektywnie nic nie jest nie tak, subiektywnie ma przyciski w dziwnym miejscu. Seria 33x to w środku to samo, różnią się tylko frontem.

    GTX 460 1GB to może konkurować z 6850, ale 6870 to wyższa liga.

    Kolejne kilkadziesiąt zł oszczędności to SilentiumPC Fortis zamiast Mugena. Jak nie zamierzasz bardzo bawić się w podkręcanie to nawet Spartan spokojnie wystarczy, a to kolejne 30-40zł mniej. Fortis będzie trochę cichszy z racji większego wentylatora.
  • REKLAMA
  • #20 9267740
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Ok dzięki wszystkim za pomoc. Jestem w końcu zdecydowany, w poniedziałek składam zamówienie:). Temat można zamknąć.
  • #21 9267825
    maras2003
    Poziom 29  
    Posty: 1823
    Pomógł: 63
    Ocena: 115
    Ja dodam tylko, że GTX460 1GB ładnie się kręci, a wersja od gigabyte ma dobre chłodzenie.
    W mojej karcie poprawiłem chłodzenie (lekko spolerowałem radiator, nałożyłem nową pastę MX2), dzisiaj wykręciłem na 950/2000. Temperatury - ok. 70 stopni pod obciążeniem a pasta jeszcze nie wygrzana. 70 stopni to niewiele więcej niż normalna gtx460 przed podkręcaniem.
    Chyba mogę stwierdzić, że osiągnąłem wydajność zbliżoną do zwykłego GTX 570 ?
  • #22 9268151
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Posty: 4327
    Pomógł: 208
    Ocena: 148
    Porównaj wyniki, a nie parametry.
    To, że będziesz miał takie same zegary, nie znaczy, że będziesz miał taką samą wydajność.
  • #24 9268252
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Posty: 4327
    Pomógł: 208
    Ocena: 148
    To też są tylko parametry.
    Popatrz na wyniki benchmarków. Żeby osiągnąć wydajność zwykłego 570, musiałbyś zwiększyć wydajność 460 o ponad 50%.
    470 to możesz dogonić, ale nie 570.
  • #25 9268663
    kubczyk85
    Poziom 10  
    Posty: 28
    Skoro debata jeszcze trwa:) Która z wersji redeona 6870 jest najbardziej wydajna. Wybierając Asrocka i SilentiumPC Fortis oszczędzam koło 100 więc mógłbym ją przeznaczyć np na tą kartę:
    http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,cena:700_ms900,/22808/PCIex-ASUS-HD-6870-1024-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-miniD-PORT-EAH6870-2DI2S-1GD5/
    pytanie tylko czy warto?? W jakim stopniu różnią się karty od HIS i ASUSA, warto płacić ponad 100 więcej?
  • #26 9268698
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Posty: 4327
    Pomógł: 208
    Ocena: 148
    Jeśli już to niereferencyjną, z wydajniejszym i przede wszystkim cichszym chłodzeniem, np. Link
    Ogólnie brałbym taką Link albo MSI Twin Frozr II
    Co do wydajności to one wszystkie są podobne, bo 6870 ma już zegary wykręcone na maksimum i niewiele więcej można z niego wycisnąć.
    Dlatego tak jak innych kart są wersje OC czy SOC, tak tej nie ma bo się nie da. Jest niby np. Gigabyte wersja OC ale tam masz 15MHz na rdzeniu i 0 na pamięciach więcej.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik rozważa zakup zestawu komputerowego z Allegro, który zawiera pamięć RAM Elixir i zasilacz Akyga. Forumowicze ostrzegają przed niską jakością zestawów z Allegro, sugerując, że często są one składane z najtańszych komponentów. Wskazują na lepsze opcje, takie jak zestaw z procesorem AMD Phenom II X4 955, płytą główną ASUS M4A88TD-V EVO, kartą graficzną HIS HD 6870 Turbo oraz zasilaczem OCZ StealthXStream 2. Użytkownik decyduje się na samodzielne złożenie komputera, aby uzyskać lepszą jakość i wydajność. W dyskusji poruszane są również kwestie podkręcania procesora oraz wyboru karty graficznej, gdzie HIS HD 6870 jest rekomendowana jako najlepsza opcja.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA