Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2100 piszczy - laser do wyczyszczenia ?

Frogfoot 16 Mar 2011 19:27 3971 14
  • #1 16 Mar 2011 19:27
    Frogfoot
    Poziom 12  

Witam,

posiadam HP 2100TN. Od jakiegoś czasu podczas drukowania większej ilości stron np. 15 zaczyna piszczeć i to mocno.
    Dzisiaj jest nawet gorzej bowiem zaczęła piszczeć już przy rozruchu. Z tego co się naczytałem to ma to związek z laserem... prawda?

Jeśli tak to jak się pisków pozbyć - domyślam się, że trzeba tam wyczyścić i naoliwić, ale jak się obchodzić z laserem by go nie czasem nie uszkodzić?

:)

0 14
  • #2 16 Mar 2011 19:33
    servicemen
    Poziom 27  

Na początek wyjmij toner i zobacz czy bez kasety też piszczy. Jak masz możliwość to podmień dla pewności. W tym modelu jeszcze nie miałem przypadku piszczenia czy jakiegokolwiek uszkodzenia lasera.

0
  • #3 16 Mar 2011 19:34
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

jeżeli ci zaczyna gwizdać laser to klapa tylko wymiana. Oliwienie pomoże tyle co umarłemu kadzidło. Lustro obraca się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy obrotów na minutę - zależnie od modelu i jest łożyskowane bezsmarowo.

0
  • #4 16 Mar 2011 19:40
    Frogfoot
    Poziom 12  

Dzięki za odpowiedzi, skąd przypuszczam, że to laser?

Toner już naoliwiłem i podczas sprawdzania druakrki bez tonera dalej piszczało. Wziąłem się za fuser i odkręciłem tył w ten sposób by drukarka myślała, że wszystko jest na miejscu. No i dalej piszczało mimo, że fuser był odsunięty.

@Janusz.P

Czy piszczenie lasera do czegoś doprowadzi czy będzie działać OK, ale tylko piszczeć? Drukowałem trochę z tym piszczeniem i wydruki są wciąż takiej samej jakości jak przed tem :)
    Dla pewności zajrze do środka jeszcze i spróbuje coś wyczyścić itd, ale gdyby nic nie dało to opłaca się w ogóle wymieniać laser (to chyba kosztowne?) czy lepiej już kupić nowy model drukarki?

:]

0
  • #5 16 Mar 2011 21:41
    Janusz.P

Będzie piszczeć i drukować do czasu aż stanie. Wymiana lasera na nowy mało opłacalna no chyba że ma sie dawcę. Nowy laser kosztuje kilkaset złotych. Tak więc za mniejsze pieniądze można kupić używkę w dobrym stanie

0
  • #6 17 Mar 2011 15:10
    JTM
    Poziom 13  

Jak chodzi o smarowanie lasera, to byłem naocznym (nausznym;) świadkiem, jakie cuda zdziałał w 2200d, przeterminowany krem do rąk rumiankowy. Eksperyment trwał kilka dni, a drukarka miała przeznaczenie "kubeł".
    Nie wiem jak sprawują się inne smary...;)

0
  • #7 17 Mar 2011 19:40
    pitbaw
    Poziom 21  

Pilnik do paznokci + oliwka którą się stosuje w maszynkach do włosów.
    Testowane wiele razy, głównie w HP LaserJet 1200, HP LaserJet 2200

W HP 2100 chyba się nie spotkałem z piszczącym skanerem

0
  • #8 18 Mar 2011 18:12
    Frogfoot
    Poziom 12  

Dzięki za porady - rozebrałem drukarkę zgodnie z service manual, ale mam pytanie, czy laser to srebrne na zdjęciu? Jak to smarować?

HP 2100 piszczy - laser do wyczyszczenia ?

0
  • #9 18 Mar 2011 20:31
    endriuf
    Spec od drukarek

Jest to polygon motor. Należy go wyciągnąć do góry. Z boku powinien być plastikowy element, który go blokuje. Ja smaruję oliwką HP. Można zastosować oliwę do maszyn do szycia. Smarujesz element, który znajduje się wewnątrz cewki. Po wszystkim wyczyść 6 luster znajdujących się na tym elemencie.

0
  • #10 18 Mar 2011 21:41
    Frogfoot
    Poziom 12  

Niestety u mnie nie ma żadnego plastiku - jedynie co wydaje się trzymać oś to to coś na górze łebka, taka metalowa zaczepa, ale tego nie da się usunąć.

0
  • #11 19 Mar 2011 00:38
    endriuf
    Spec od drukarek

Chyba mam gdzieś taki laser. Sprawdzę jak to wygląda.

0
  • #12 19 Mar 2011 10:07
    horse667

Nie chodzi o zdjęcie samego lustra (ta zaczepka go trzyma). Lustro jest przymocowane, do tarczy metalowej z kołnierzem i ośką. Jak odkręcisz płytkę, to zobaczysz o co chodzi z tym plastikiem. A zaczepki nie ruszaj, bo lustro jest bardzo precyzyjnie wyważone, i jak ruszysz to po zawodach.
    pozdrawiam horse

0
  • #13 19 Mar 2011 14:59
    endriuf
    Spec od drukarek

Faktycznie w 2100 brak jest tego plastiku. Jest trochę inaczej niż np. w 1200. W 2100 nie miałem konieczności smarować ośki, więc nie wiem jak się do niej dobrać. Mam taki laser, ale nie wiem czy jest do końca sprawny. Jeśli będziesz chciał to wyślę ci tą płytkę za koszt wysyłki. Jakby co to pisz na PW.

0
  • #14 20 Mar 2011 18:02
    Frogfoot
    Poziom 12  

Dzięki raz jeszcze za porady, ale niestety zacząłem się przyglądać takiej płytce na górze łebka i ją ruszyłem ichyba wyważenie zniknęło.... dodatkowo mój kot zaczał się tym bawić i to porysował tak więc ta płytka jest już do wywalenia.

Jak endriuf przesłałby mi tą płytkę to bym ją sprawdził, jak nie będzie działać to czas na nową drukarkę, ale o jaką to zapytam w innym temacie :)

0
  • #15 23 Mar 2011 15:07
    Frogfoot
    Poziom 12  

Wymieniłem płytkę, którą przesłał endriuf i działa! Zauważyłem tylko, że to wirujące lustro tworzy jak by więcej hałasu, albo to przez nie zakrytą do końca obudowę - mam nadzieję, że wszystko będzie później OK. Wydruki są czyste tylko przy krawędziach górnej kartki są resztki tonera co znaczy, że trzeba wyczyścić drogę papieru, ale to mała sprawa :)

Przy okazji naoliwiłem uniwersalnym olejem inne rzeczy jak przekładnie itp i drukarka wydaje się działać jak należy :D

Kilka osób z doświadczeniem trochę zaskoczyło, że u mnie w 2100 padło lustro, ale widać chyba byłem nielicznym wyjątkiem.

Jeszcze raz wielkie dzięki endriuf, resztę dogadamy się na PW.

0