Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka bosch - zużycie soli

21 Mar 2011 09:18 8849 5
  • Poziom 1  
    Mam problem ze zmywarką boscha, cały czas wyświetla brak soli, po uzupełnieniu nadal świeci się kontrolka. Co gorsza wygląda na to, że cała sól zostaje zużyta podczas mycia, gdyż naczynia są całe nią pokryte, a sztućce ulegają korozji.
    Co należy zrobić w takiej sytuacji???
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 28  
    Zawiesił się pływak w zasobniku soli (obrósł solą), jeśli ci to przeszkadza musisz wybrać całą sól (na przykład odkurzaczem wodnym) i zalać zasobnik gorącą wodą czynność powtórzyć ze dwa razy.
  • Poziom 23  
    Ciekawe ... nawet by mi to do głowy nie przyszło :/

Czy profilaktycznie, zaleca się wykonanie takiego czyszczenia ??

Ogólnie staram się co jakiś czas sprawdzać sprzęty, wymieniać filtry, odkurzać elektronikę i takie tam prace mające na celu przedłużyć żywotność domowych sprzętów.

Stosuję Finish QUANTUM, ale mimo to co pół roku uzupełniam sól.
  • Poziom 28  
    Pływak jest w zasobniku, na pływaku jest magnes a na zewnątrz zasobnika znajduj się kontraktron, w zależności od zasolenia wody pływak unosi się (jest sól) lub o opada (brak soli). Jeśli nie działa to winne jest temu obrośnięcie kryształami soli pływaka (kontraktron tak rzadko pracuje że jego uszkodzenie jest niemal nie możliwe).
  • Poziom 23  
    Dziękuję za odpowiedź :)
    Wrócę do domu, to od razu sprawdzę z ciekawości.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    miałem ten problem w nowej zmywarce. po wsypaniu soli ciągle paliła się kontrolka. Dolałem wody wymieszałem i po sprawie.