Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother 145C nie drukuje żółtego

22 Mar 2011 13:01 3957 4
 • Poziom 14  
  Witam. Posiadam drukarkę jak w temacie i nie używałem jej około 24 dni,następnie chciałem wydrukować "coś" w kolorze, ale niestety nie drukuje koloru żółtego. W ogóle po czyszczeniu i wydruku testowym brak tegoż koloru. Pojemnik " Y " jest nowy . Wcześniej wszystko było OK. Proszę o porady.
 • Spec od drukarek
  Rozumiem, że używasz zamienników a drukarka była odłączona od prądu? Zrób kilkanaście razy czyszczenie głowicy. Jeśli nie pomoże to trzeba albo wyjąć głowicę do odmoczenia ew. spróbować innych metod opisanych na forum.
 • Poziom 14  
  Tak, użyłem zamiennika, ale również uzupełniłem tuszem oryginał. Jeżeli chodzi ewentualnie o czyszczenie głowicy, to może jakieś porady jak się do niej dostać. Kilkakrotnie drukarka czyściła głowice i nic.Chciałbym także zdjąć obudowę, aby dostać się do środka, ale niestety nic na forum nie znalazłem ( chyba że coś przeoczyłem ).
 • Spec od drukarek
  Podnosisz skaner. Wyjmujesz zaślepki. Wyciągasz taśmę oraz kable od skanera, zdejmujesz skaner, odkręcasz śrubki i zdejmujesz obudowę. Następnie wyciągasz encoder karetki, zwalniasz pasek zębaty, przesuwasz głowicę do końca w lewo (patrząc od przodu) i wyciągasz do góry w odpowiednio przygotowanym miejscu do tego. Zdejmujesz osłonę elektroniki głowicy, wyciągasz taśmę z gniazda, luzujesz wężyki zdejmując spinkę. I już.
 • Poziom 14  
  No niestety, wszystko rozebrałem i wyczyściłem Przy pomocy płynu udrażniającego, ale dalej nie drukuje żółtego.Widocznie usterka wygląda na poważniejszą i chyba oddam ją do serwisu.Dziękuję jednak koledze endriuf za pomoc.