Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive Kingston DataTraveler I 1GB uszkodzony kontroler

wiceq 01 Kwi 2011 23:35 2521 5
  • #1 01 Kwi 2011 23:35
    wiceq
    Poziom 13  

Witam,
    Jakiś czas temu przy próbie uruchomienia pendrive'a (odczyt) okazało się, że nie jest to możliwe. Po włożeniu do drugiego komputera pamięć odpaliła, ale to był już jej koniec. Do dzisiaj co najwyżej otrzymuję informację "Nie rozpoznano urządzenia USB".
    Ponieważ grzeje się kontroler, strzelam że to właśnie on uległ awarii i kwalifikuje się do wymiany.
    Pytaniem moim jest czy można wymienić ten kontroler z dowolnego pendrive'a tej samej rodziny czy musi to być konkretnie ten model i pojemność (z uwagi na soft) ?

Trochę danych:
    Kingston DataTraveler DTI 1GB
    Kontroler SK6281

Chcę go naprawić, aby odzyskać dane zawarte na pamięci.

0 5
  • #2 02 Kwi 2011 11:31
    matrixneo007
    Poziom 30  

Z tego co wiem musi to być konkretnie ten model i pojemność i to nie wszystko czasami się zdarz ze pendrve z wyglądu są takie same a w środku totalnie inne,po prosu jest sporo podróbek.
    jeżeli znajdziesz taki sam masz 99% szans ze odzyskasz dane

0
  • #3 02 Kwi 2011 22:31
    michal_aniol
    Poziom 32  

1. Będzie Ci dość trudno znaleźć taki sam kontroler.
    2. Moze się okazać, że kontroler inaczej miksuje dane (inny firmware)
    3. Podczas przelutowania mozesz uszkodzić kontroler/pamięci
    4. Niezgodność kontrolera może wyzerować pamięci

W tym wypadku najlepszy jest odczyt z kości pamięci i ich zdekodowanie. Szanse powodzenia bliskie 100% i nie ryzykujesz utraty danych.

0
  • #4 03 Kwi 2011 12:25
    wiceq
    Poziom 13  

W takim razie nasuwa mi się kolejne pytanie - Jak dokonać odczytu z kości i jak to później zdekodować ?

Koszt min. 150zł to lekka przesada jak na takie dane (nie ma tam niczego szczególnego), są one ważne tylko dla mnie.

0
  • #5 03 Kwi 2011 12:40
    michal_aniol
    Poziom 32  

No własnie kolego. Skoro uważasz że lekka przesada, to myślę że spokojnie sam to wykonasz bez pomocy innych :) Powodzenia i napisz jak Ci poszło :)

0
  • #6 03 Kwi 2011 12:58
    wiceq
    Poziom 13  

Czy ciekawość jest czymś złym ? To że najpierw chcę się zaznajomić z metodą odzyskiwania i później stwierdzić czy jest to dla mnie możliwe czy nie, oddać do serwisu/spróbować samemu/wyrzucić jest złe ?

Można i tak do tego podejść jak to robisz.
    "Nie dasz kasy-nic nie powiem"

Jak widzę użytkownicy na forum są bardzo pomocni, bo po co w końcu to forum jak nie po to żeby sobie pomagać i doradzać ?

0