Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dozownik do sypkich materiałów, skąd sterownik?

wojar20 02 Lis 2004 15:40 3421 6
  • #1 02 Lis 2004 15:40
    wojar20
    Poziom 9  

witam wszystkich.
    nie wiem czy na dobrej grupie zadaje pytanie, ale mam taki problem potrzebuje maszyny dozującej do rozsypywania bardzo pylnego proszku, potrzebuje maszyny ktor by dozowala 200g, 500g, 600g i 1500 g proszku, maszyna wyglada jak mały silos, na gore kladzie sie worek zbiorczy a proszek ma stamtąd zlatywac do maszyny dozującej i następnie w ostateczne opakowanie. czy są gdzieś w Polsce dostępne takie maszyny? nie chodzi mi o maszyny stosowane w rozlewniach czy innych dużych zakładach pracy, mnie wystarczy gdy to rozypie 60 porcji na godzine

serdecznei pozdrawiam
    Wojtek

0 6
  • #2 02 Lis 2004 16:27
    adamjur1
    Poziom 39  

w znanej mi maszynie jest to rozwiązane w następujący sposób:
    proszek dostaje się na lekko pochyłą rynne, która jest podłączona do elektromagnesu. Elektromagnes ma regulowaną amplitudę ( autotrafo) i czas impulsu ( RTX, można elektronicznie i przekażnik) Proszek przesuwa się okreslony czas po drgającej rynnie i zsyspuje z jej krawędzi do torebki którą potem maszyna zamyka. Czsem i amplitudą reguluję się ilość spadającego towaru. Nie ma to dokładności aptekarskiej ale do pakowania np kilkugramowych opakowań wystarczy.Służy do materiałów od pieprzu ziarnistego do papryki mielonej. Maszyna jest produkcji polskiej nazywa się chyba sterpak.
    Pozdr. J.
    Psnie wiem co ma pakować ale 60 na godzinę to bardzo wolno. Ta maszyna robi ok 20 na minutę.

0
  • #4 26 Gru 2004 23:28
    yarpen2
    Poziom 22  

firma Mikster www.mikster.pl produkuje dozowniki wagowe na stronie powinny być jakieś informacje a jeśli ich nie ma a jesteś zainteresowany to się zorientuję co i jak tylko daj znać

0
  • #5 01 Sie 2007 12:25
    Piovan_service
    Poziom 2  

do takich liości materiału najlepszy będzie dozownik MDP

0
  • #7 08 Sie 2007 21:46
    piachol
    Poziom 11  

Witam, pracuje w firmie (przemysł spożywczy) w której wyłącznie pakuje się materiały sypkie od około 15g do 1500g. Wszędzie elementem dozującym jest ślimak którego ilość obrotów kontrolowana jest przez czujnik indukcyjny, tarczę kodową oraz licznik (np. OMRON'a). Używaliśmy dozowników wibracyjnych, ale nie zdały egzaminu (dużo zależy od składu dozowanej mieszanki). Automat wykonuje do około 70 cykli/min przy czym każde opakowanie jest ważone.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo