Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-315 Ciągłe zakleszczanie papieru przy wyjściu

*vip* 04 Apr 2011 01:03 6600 8
    *vip*
    Level 17  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem z drukarką Samsung CLP-315. Zaczął się chyba w chwili jak ustawiłem we właściwościach papieru "Gruby", ale nie jestem pewny. W każdym bądź razie od jakiegoś czasu każdy wydruk, dosłownie każdy zakleszcza się jak już widać, że wyszło jakieś 5cm kartki i w tym momencie drukarka staje. Po otwarciu tylnej klapy i zamknięciu wypluwa dość wygnieconą kartkę, ale końcowa część wydruku (poza połową) jest bardzo blada i niewyraźna, często rozmazana.
    Stało się to nagle, teraz bez względu na ustawienia zakleszcza każdy wydruk.

Macie pomysł jak rozwiązać ten problem?

Z góry dzięki za pomoc.
    leeart

Level 34  
    TAK. Do wymiany czujnik/fotodioda na wyjściu przy utrwalaniu. Temat poruszany wielokrotnie na elektrodzie
    *vip*
    Level 17  
    Rozebrałem drukarkę, wyjąłem czujnik, ale raczej jest on sprawny.
    Podłączyłem go do płyty głównej i wisi teraz w powietrzu, po włączeniu drukarki jeżeli w czujniku nie umieszcze czarnego plastiku drukarka w ogóle nie przejdzie w stan gotowości, tylko świeci pomarańczowa dioda. Gdy do czujnika włożę coś czarnego drukarka uruchamia się poprawnie. Zatem co mi da wymiana sprawnego elementu ?
    merkurus
    Level 21  
    Na 100% czujnik niesprawny norma w tych drukarkach.
    arci99
    Level 12  
    Widzę, że temat przedawniony ale chciałbym dodać coś od siebie. Miałem podobny problem i nie była to fotodioda tylko wina leżała po stronie ostatniego wałka na wyjściu który nie obracał się i nie wyciągał dalej kartki. Okazało się, że zębatka napędzająca owy wałek zleciała z niego.
    arekk21
    Level 10  
    witam mam właśnie podobny problem w drukarce, clp 325
    w jaki sposób można sprawdzić czy to jest właśnie ten wałek?
    papier zacina się przy wyjściu z drukarki
    arci99
    Level 12  
    Zdejmij górną osłonę i sprawdź wizualnie co dzieje się, jeśli wszystko wygląda w porządku zablokuj czujnik krańcowy (jakimś plastikowym przedmiotem) nie wkładając żadnych paluchów do drukarki włącz jakieś drukowanie i popatrz co dzieje się. Zobacz w którym miejscu kartka zaczyna się blokować no i czy wszystkie wałki obracają się.
    DuDi89
    Level 10  
    mam podobny problem tylko ze kartka zacina się zaraz przy wejściu w samym podajniku.
    czy to będzie ten czujnik?
    arci99
    Level 12  
    Najprawdopodobniej może to być czujnik. Sprawdź go, znajduje się z tyłu po otworzeniu drzwiczek na dole. Może po prostu zapadka czujnika zacięła się.