Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex LM-4 szwankuje komunikacja dom->zewnątrz

Wix 04 Kwi 2011 13:53 1112 3
 • #1 04 Kwi 2011 13:53
  Wix
  Poziom 8  

  Zamontowałem domofon Laskomex LM-4 (wraz z generatorem sygnału). Niestety jakieś 3 tygodnie od montażu mam problem z komunikacją dom->zewnątrz – na dole nie słychać tej osoby w domu. Tzn. słychać ale bardzo, bardzo cicho i to tylko jak ta osoba z domu się fest wydrze:(

  Wywołanie i otwieranie spisuje się bez zarzutu. Problem pojawił się nagle. Nie było żadnych mechanicznych uderzeń, wyrwań itp. Po rozkręceniu obudowy wygląda, że nic się nie rozłączyło ani nie przerwało. Powtarzam problem pojawił się nagle.


  (Być może istotne będą jeszcze pewne objawy. Na samym początku (zaraz po montażu) wszystko śmigało elegancko z jednym małym niuansem. Osoba dzwoniąca z zewnątrz nie słyszała sygnału z kasety i mogła mieć często wrażenie, że domofon jest wyłączony (choć w domu sygnał normalnie działał). Komunikacja była idealna. W pewnym momencie ta drobnostka "się naprawiła" i osoba przed klatką już słyszy, że na górze rzeczywiście dzwoni. I wtedy mniej więcej gdy pojawił się opisany wyżej problem.)

 • #2 04 Kwi 2011 15:46
  Ircys
  Specjalista Domofony

  Jak wygląda komunikacja u sąsiadów? Czy przypadkiem nie mają takich samych problemów jak Ty (ale lepiej o to ich nie pytaj, tylko sam sprawdź)?

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl

 • #3 05 Kwi 2011 08:24
  Nowart
  Poziom 20  

  Wygląda na typową usterkę unifonu. Padł jeden z tranzystorów w układzie wzmacniacza mikrofonu. Wtedy pojawia się właśnie opisane przez Ciebie zjawisko ( trzeba się wydrzeć ), Niestety są to elementy SMD więc wymiana sprawia trochę trudności.

 • #4 05 Kwi 2011 20:18
  Wix
  Poziom 8  

  Ircys napisał:
  Jak wygląda komunikacja u sąsiadów? Czy przypadkiem nie mają takich samych problemów jak Ty (ale lepiej o to ich nie pytaj, tylko sam sprawdź)?

  Pozdrawiam
  www.alfatech.net.pl


  No dobrze... Sprawdzone..

  Sąsiad A: (Też niedawno zlecał wymianę aparatu) Na początku miał OK (tylko na dole nie słychać „potwierdzenia” – od początku). Objawy podobne ale na dole trochę lepiej go słychać.

  Sąsiad B: Okazuje się, że identycznie jak u mnie. „Potwierdzenie” dzwonienia jest. Na dole nie słychać co się mówi.

  Sąsiad C (próba poza programem „bo akurat przechodził”): Burzy regułę:( bo wszystko w porządku. Komunikacja bez zarzutu.

 
Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson