Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z neostrady - brak obrazu

AmokKPL 04 Kwi 2011 17:14 3946 11
  • #1 04 Kwi 2011 17:14
    AmokKPL
    Poziom 11  

Witam od soboty wieczorem zginał obraz w TV z Neostrady. Dekoder normalnie się uruchamia się, lecz jest czarny ekran. Mogę przełączać programy. Gdy odłączę sygnał od anteny pokażę się informacja że sygnał jest zbyt słaby, więc wina anteny odpada. Kabel SCART też jest sprawny ponieważ podczas uruchomia normalnie widać całe logo ORANGE, później także widać na dolę pasek o przełączanych programach. Na danym konwerterze jest podłączona także CP, tam wszystko działa jak powinno. Pakiet który mam z neo to podstawowy za który nic nie płacę. Wczoraj wieczorem przez moment działało lecz później zaczęło przerywać i dalej nic. Co może być tego winą?

0 11
  • #2 04 Kwi 2011 18:49
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Kwi 2011 19:30
    AmokKPL
    Poziom 11  

Posiadam konwerter twin to logiczne, inaczej nie mogę odbierać na jednej czaszy 2 dekoderów.

0
  • #4 04 Kwi 2011 19:42
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

AmokKPL napisał:
    Posiadam konwerter twin to logiczne, inaczej nie mogę odbierać na jednej czaszy 2 dekoderów.

Hmmm
    Z całym szacunkiem, takie oczywiste to nie jest, wielu pytających na forum stosuje różne "wynalazki" więc stąd uwaga kolegi powyżej...

Zamień dekodery miejscami i sprawdź
    Brak poprawy to zamień przewody przy konwerterze...

Możliwe też uszkodzenie dekodera, sprawdź powrót do ustawień fabrycznych...

0
  • #5 06 Kwi 2011 14:51
    AmokKPL
    Poziom 11  

Podłączyłem CP pod antenę i SCARTa od TV z neostrady i działa jak należy. Wina leży po stronie tp ?

0
  • #6 06 Kwi 2011 15:05
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Dekoder do salonu i wymiana, wcześniej zadzwoń na infolinię i zgłoś problem, może coś zaradzą.

0
  • #7 07 Kwi 2011 14:18
    grzegorz516
    Poziom 2  

KIEROWCA_VW napisał:
    Dekoder do salonu i wymiana, wcześniej zadzwoń na infolinię i zgłoś problem, może coś zaradzą.

Ale najpierw sprawdż czy na kanale TVN I TVN7 masz samą fonię. Jeżeli jest dźwięk a niema obrazu to coś z uprwnieniami. Pozostaw na kilkanaście minut dekoder na kanale 4FUNTV i powinny się pobrać uprawnienia, Jeżeli nie to tak jak kolega wyżej pisał - telefon na infolinię.

0
  • #8 07 Kwi 2011 14:55
    Lidzia
    Poziom 28  

Też mam ten wynalazek i teraz myśle że podczas brania tej oferty mnie przyćmiły jakieś dopalacze nic pozytywnego nie moge o tym powiedzieć samo przełanczanie i jego czas a po chwili grania restart i od nowa logowanie a już to że podczas "odbioru" musi być podłączony do litboxa to jest chore jak by nie mógł pobrać uprawnień via sat,no ale jeszcze do listopada wytrzymam i koniec z takimi wynalazkami.Sory że tak oftopowo ale musiałam sobie ulżyć.

0
  • #9 08 Kwi 2011 10:37
    romeok01
    Poziom 35  

Karta pobiera uprawnienia przez satelite i działa na innych tunerach z czytnikiem Viacess lub uniwerslanym.
    Podłączenie do Liveboxa jest wymagane tylko do pierwszego uruchomienia i aktualizacji oprogramowania, później wtyczke od lan mozna włożyc obojętnie do jakiego urządzenia z wejściem RJ45 tak , aby tuner wykrył tylko , ze jest jakiekolwiek połączenie.
    Kartę sprawdzałem na tunerze DM 800 HD i działa.
    Może po prostu nie przeszły uprawnienia na kartę i dlatego jest czarny obraz.

0
  • #10 08 Kwi 2011 20:13
    AmokKPL
    Poziom 11  

Telewizję posiadam już od października więc już dawno pobrało uprawnienia. Od tygodnia przestało działać.

0
  • Pomocny post
    #11 09 Kwi 2011 03:02
    grzegorz516
    Poziom 2  

Na pewno karta nie ma uprawnień.
    Dzwoń na infoilinie ( 801 505 505) do TP by zgłosić problem. Tylko wcześniej przygotuj sobie nr karty. Zapytaj się gościa i niech sprawdzi czy w ogóle mają twoją kartę w systemie.
    Ja to samo przerabiałem z nimi - czarny ekran. Mam też pakiet podstawowy. Uprawnienia nie chciały się pobrać, wcześniej wszystko było OK odbierałem bez problemu klikanaście tygodni. Dzwoniłem do nich chyba ze 4 razy bo dopiero za 4 razem okazało się że mojej karty nie mają w systemie. Podałem nr karty przez telefon i do dziś jest wszystko w porządku.

A tak poza tym jak masz kartę włożoną? Mam nadzieje, że chipem do dołu.

0
  • #12 27 Kwi 2011 12:22
    AmokKPL
    Poziom 11  

Pomogła dopiero wymiana dekodera na nowy.

0