Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Łucznik Kinga 2011 igły haczą o chwytak.

05 Kwi 2011 19:48 5715 3
 • Poziom 8  
  Witam,

  problem jak w temacie igły mocno haczą o chwytak - dodatkowo maszyna przestała zabierać dolną nić. Jest nowa, żona szyła na niej łącznie kilka godzin. Nie była regulowana, nikt jej nie "podkręcał" a przestała szyć sama z siebie. Pomocy.
 • Poziom 10  
  A możesz opisać o jaki chwytak chaczą igły? Albo jakąś fotkę wkleić?
 • Poziom 8  
  Chwytak to ta część, która zaczepia o nić górną i ściąga ją na dół aby mogła powstać pętelka na nici dolnej. Niestety dzisiaj zdjęcia nie wykonam ale znalazłem coś w internecie.

  Maszyna do szycia Łucznik Kinga 2011 igły haczą o chwytak.

  Maszyna do szycia Łucznik Kinga 2011 igły haczą o chwytak.
 • Poziom 10  
  Nie znam tej maszyny z budowy ale wszystkie maszyny szwalnicze działają na tej samej zasadzie. Jeżeli dochodzi do spotkania igły z chwytaczem to niestety wymagana jest regulacja. Należy znaleźć wałek który napędza chwytacz. Poluzować na nim śrubki i obracając główne koło maszyny igła powinna poruszać się góra-dół a chwytacz będzie stał w miejscu. Należy tak ustawić chwytacz aby gdy igła osiągnie dolny martwy punkt i zaczyna powracać ku górze chwytacz powinien mijać się z nią w połowie wysokości oczka, lub tuż nad nim. Tak aby mógł swobodnie zabrać nitkę z igły. Wtedy dokręcasz śrubki na wałku. Zwróć uwagę na to aby odległość między igłą a chwytaczem była minimalna (nawet 0,1mm) ale aby się nie stykały.