Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czarne tło, białe pasy wzdłuż bębna ricoch FT4015

05 Kwi 2011 21:45 1231 4
  • Poziom 12  
    Kopiarka ma 148k kopi, źle kserowała pojawiały się białe pasy.

Najpierw ja czyściłem i zmieszałem toner z developerem.
    Część tej mieszanki dodałem do zasobnika z developerem a część do butelki z tonerem.
    Potem incjowałem developer kod 66, też dałem kod 93 (napięcia bębna), oraz kod 48
    ustawiłem na 180 oraz przyciemniałem wtedy można było kserować.

Ale dalej były białe pasy okazało się, że były spowodowane zasypaną dolna elektrodą.

Teraz wymieniałem toner i deweloper na oryginalny. Zainicjowałem developer kod 66, uruchomiłem procedurę ustawienia napięć bębna kod 93, sprawdziłem kod 33 ma wartość 0, kod 48 wartość 180, kod 56 napięcie czujnika oświetlenia wyregulowałem na wartość 2.5v na płycie potencjometr VR101.

Niestety przy kod 48 wartość mniejsza niż 180 dalej zaczernia tło trzeba o dwa kroki zmniejszyć jasność na panelu wtedy wychodzą ładne kopie.

Czy da się coś zrobić, żeby nie trzeba było przyciemniać na panelu i, ta jasność lampy kod 48 na granicy regulacji wartość 180.

Dziękuje za odpowiedz
  • Poziom 22  
    trochę dużo, normalnie to ok 140 jest dobrze, rozumiem że optyka czysta? a bęben jeśli nie wymieniłeś to po co robiłeś kodem 93? przecież to kasowamie korekcji napięć teraz maszyna myśli, że ma nowy
  • Poziom 29  
    Witam

Nowy bęben i będzie ok.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Przetarłem optykę (pięć płaskich luster, soczewkę i jeszcze był tam jakiś filtr) płynem do mycia szyb i się poprawiło sp 48 ustawiam na 170 i nie trzeba rozjaśniać na panelu nie ma ciemnego tła. Ale przy wyostrzeniu na panelu w prawo zaczyna się pojawiać tło.

Tak więc już po czyszczeniu się poprawiło. Nie czyściłem lampy, może i ją przetrzeć i czym?
  • Poziom 22  
    jeszcze nad bębnem jest lustro, umyj też odbłyśnik pod lampą jak i samą lampę tylko ostrożnie, można tym płynem