Posiadam piec firmy Ariston Uno 24MI.
Od jakiegoś czasu zaczeły się problemy z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej(ogrzewanie działa bez zarzutów).Podczas odkręcenia kranu jakiś czas leci ciepła woda potem piec się wyłącza, schłodzi się wymiennik i znowu się zapala (albo nie czasem trzeba zakręcić kran) .Z tego co zaobserwowałem to woda która wypływa z pieca jest letnia - ciepła -nawet lekko gorąca ale wężyk powrotny puszcza gorącą wodę z powrotem na wymiennik i w rezultacie zaczyna się ona gotować i piec się wyłącza. Sprawdzałem 2 czujniki jeden na wejściu wymiennika drugi na wyjściu działają poprawnie. Zastanawiam się czy gruntowne rozebranie i przeczyszczenie pieca pomoże czy to tylko syzyfowa robota, czekam aż juz nie będzie potrzebny do ogrzewania i zamierzam go rozebrać i oczyścić. A może jakieś inne sugestie . Z góry dziękuje za podpowiedzi (troche irytujące jest ciągłe wyłączanie ciepłej wody podczas mycia)
Od jakiegoś czasu zaczeły się problemy z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej(ogrzewanie działa bez zarzutów).Podczas odkręcenia kranu jakiś czas leci ciepła woda potem piec się wyłącza, schłodzi się wymiennik i znowu się zapala (albo nie czasem trzeba zakręcić kran) .Z tego co zaobserwowałem to woda która wypływa z pieca jest letnia - ciepła -nawet lekko gorąca ale wężyk powrotny puszcza gorącą wodę z powrotem na wymiennik i w rezultacie zaczyna się ona gotować i piec się wyłącza. Sprawdzałem 2 czujniki jeden na wejściu wymiennika drugi na wyjściu działają poprawnie. Zastanawiam się czy gruntowne rozebranie i przeczyszczenie pieca pomoże czy to tylko syzyfowa robota, czekam aż juz nie będzie potrzebny do ogrzewania i zamierzam go rozebrać i oczyścić. A może jakieś inne sugestie . Z góry dziękuje za podpowiedzi (troche irytujące jest ciągłe wyłączanie ciepłej wody podczas mycia)