logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Piec Ariston Uno 24MI - wyłączanie się przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej

Polbo_w1 05 Kwi 2011 21:51 3871 2
REKLAMA
  • #1 9365249
    Polbo_w1
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Posiadam piec firmy Ariston Uno 24MI.
    Od jakiegoś czasu zaczeły się problemy z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej(ogrzewanie działa bez zarzutów).Podczas odkręcenia kranu jakiś czas leci ciepła woda potem piec się wyłącza, schłodzi się wymiennik i znowu się zapala (albo nie czasem trzeba zakręcić kran) .Z tego co zaobserwowałem to woda która wypływa z pieca jest letnia - ciepła -nawet lekko gorąca ale wężyk powrotny puszcza gorącą wodę z powrotem na wymiennik i w rezultacie zaczyna się ona gotować i piec się wyłącza. Sprawdzałem 2 czujniki jeden na wejściu wymiennika drugi na wyjściu działają poprawnie. Zastanawiam się czy gruntowne rozebranie i przeczyszczenie pieca pomoże czy to tylko syzyfowa robota, czekam aż juz nie będzie potrzebny do ogrzewania i zamierzam go rozebrać i oczyścić. A może jakieś inne sugestie . Z góry dziękuje za podpowiedzi (troche irytujące jest ciągłe wyłączanie ciepłej wody podczas mycia)
  • REKLAMA
  • #2 9365408
    zybie
    Poziom 30  
    Posty: 1207
    Pomógł: 133
    Ocena: 754
    Wyczyść z kamienia wymiennik płytowy.
  • #3 9366412
    Polbo_w1
    Poziom 2  
    Posty: 2
    OK w sobotę zabiore się za odkamienianie.
    O efektach poinformuje.
    Dzięki za sugestie pozdrawiam
REKLAMA