Witam, problem pojawił się w zeszłym tygodniu. Podczas użytkowania c.w. piec wyłączył się w tryb gotowości po wcześniejszym kilkukrotnym gaśnięciu płomienia i ponownym odpaleniu. Po odkręceniu wody słychać tylko cyknięcie i piec dalej w trybie gotowości (zielona dioda miga). Po kilkuminutowej przerwie znowu na chwilę można było skorzystać z c.w. Raz nawet zdarzyło się, że przerwa trwała kilka godzin. C.O. też się nie włączało (sprawdziłem). Potencjometr temperatury wody na 4. Temp na piecu wychodziła powyżej 80st ale to też nie zawsze, nie raz wyłączył się zaraz po odpaleniu czyli przy ok 40st.
Na 2 dzień po przestawieniu temperatury c.w. na panelu sterowania na 6 i kilkukrotnym odkręceniu wody piec działa normalnie, temp na piecu utrzymuje się poniżej 80st 2-3 dni przestawiłem na 5 teraz znowu jest na 4 i działa bez problemu.
Teraz moje pytanie czy konieczna jest natychmiastowa wizyta fachowca/serwisanta czyszczenie wymiennika ciepła, wymiana czujników zeby nie pogorszyć sytuacji czy sprawę spokojnie mogę przełożyć jak powróci problem czy jest to po prostu sygnał o uszkodzeniu na płytce sterującej i konieczności jej ponownej wymiany (po 4 latach)?
Na 2 dzień po przestawieniu temperatury c.w. na panelu sterowania na 6 i kilkukrotnym odkręceniu wody piec działa normalnie, temp na piecu utrzymuje się poniżej 80st 2-3 dni przestawiłem na 5 teraz znowu jest na 4 i działa bez problemu.
Teraz moje pytanie czy konieczna jest natychmiastowa wizyta fachowca/serwisanta czyszczenie wymiennika ciepła, wymiana czujników zeby nie pogorszyć sytuacji czy sprawę spokojnie mogę przełożyć jak powróci problem czy jest to po prostu sygnał o uszkodzeniu na płytce sterującej i konieczności jej ponownej wymiany (po 4 latach)?