Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka elektrolux esl 46010 bład i60

dudek27 06 Kwi 2011 09:06 5672 3
  • #1 06 Kwi 2011 09:06
    dudek27
    Poziom 2  

Po 30 min zmywania zmywarka zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy, przerywa się program zmywania, na wyświetlaczu pojawia się kod i60; szukałem na necie i nic nie znalazłem; ciekawe to to, że kiedyś miałem to samo, a rano spróbowałem jeszcze raz włączyć i błąd już nie wyskoczył?

Ma ktoś jakieś rady?

0 3
  • SterControl
  • #2 06 Kwi 2011 15:01
    honorarac
    Poziom 18  

I60
    Heating Time-out (the check takes place every 3 minutes: the temperature must increase by a certain amount at each step)
    or
    Overheating Temperature higher than 78°C
    Solution:
    Heating element faulty; intervention of safety thermostats (open); wiring faulty; NTC sensor (poor thermal contact); insufficient water circulating in the tub; washing pump faulty (impeller stripped); circuit board faulty.

0
  • SterControl
  • #3 07 Kwi 2011 09:46
    dudek27
    Poziom 2  

zamówilem serwis krzyknął mi 400 pln za elektronikę i 130 pln za usługę wymiany. Nawet nie podjechali żeby sprawdzić czy może jakoś się da naprawić.
    Czy rzeczywiście muszę wymieniać cała elektronikę?

0
  • #4 07 Kwi 2011 20:58
    peter falk
    Specjalista AGD

dudek27 napisał:
    Czy rzeczywiście muszę wymieniać cała elektronikę?

Nie musisz bo pozostało jeszcze to do sprawdzenia:
    Cytat:

Heating element faulty; intervention of safety thermostats (open); wiring faulty; NTC sensor (poor thermal contact) ; insufficient water circulating in the tub; washing pump faulty (impeller stripped)

A to co na grubo to występuje najczęściej jak znam te zabawki i prostszych w budowie chyba już się nie produkuje :)

0