logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ardo AE833 - Moduł 546041600-01 uszkodzony po wymianie grzałki i termostatu

serafin29 14 Kwi 2011 20:01 2370 2
REKLAMA
  • #1 9401074
    serafin29
    Poziom 10  
    Posty: 6
    W pralce był wymieniana grzałka, były odpięte także przewody od termostatu. Przy montażu zostały zamienione przez pomyłkę przewody na termostacie.
    Wypaliło:
    -styk między CN4 a CN3 (oznaczenia na kablach)
    -ścieżkę między opornikiem R29 a R33
    -ścieżkę od trafo do opornika R53.
    Ścieżki zrobiłem.
    Znalazłem uszkodzone elementy:
    -Tranzystor BC337 (Q10)
    -Dioda D6
    Nic nie działa po załączeniu pralki do sieci:
    Wymieniłem:
    -wszystkie BC 337 i Z0106(na MAC 97)
    -regulator napięcia LM 7805
    -Triak BTB16
    -BT 134 na BT136
    -trafo
    -miałem z innej płyty przekaźniki to jeszcze te 3 szt.
    Zwarłem kable na blokadzie 3 z 2
    Pralka pobiera wodę, nic nie świeci na panelu.
    Słychać jak załącza się przekaźnik w module ale brak reakcji.
    Sprawdziłem oporniki.
    Moduł 546041600-01 17/04/2003 800 obr.

    Proszę o pomoc, ewentualnie czy można kupić taki moduł sprawny.

    Dziękuje.
  • REKLAMA
  • #2 9402363
    machefi
    Specjalista AGD
    Posty: 6426
    Pomógł: 760
    Ocena: 1481
    O ile pamiętam na płytce diod led na panelu przednim wlutowany jest układ CMOS nie pamietam jaki a którego uszkodzenie też skutecznie blokuje moduł sterujący. Jeśli po wymianie tego układu dalej nic nie będzie to szukaj nowego modułu.
  • #3 9402669
    serafin29
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Dziękuję za odpowiedz.
    Na tej płytce jest moduł 74HC164N/ AB797 PP/ Un0246C
    Kupie taki układ jest dostępny i wymienię BC337 też tam jest przy układzie.
    Sprawdzę i dam znać.
    Dziękuję.

    Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

    Wymieniłem układ scalony.
    Na panelu świecą się wszystkie diody z lewej jaki i z prawej strony.
    W module słychać jak załącza się przekaźnik. Po przekręceniu programatora nic się nie dzieje. Zwarłem kable na zamku 3 z 2 i jak przekręcę bęben podawana jest woda do pralki przez elektrozawór. Jak przestaję kręcić to nic się nie dzieje. W module nic się nie grzeje.
    Sprawdzałem oporniki czy mają jakakolwiek oporność czy nie ma na nich przerwy ale nie wlutowywałem ich żeby sprawdzić dokładną oporność. Kondensatory ?
REKLAMA