W pralce był wymieniana grzałka, były odpięte także przewody od termostatu. Przy montażu zostały zamienione przez pomyłkę przewody na termostacie.
Wypaliło:
-styk między CN4 a CN3 (oznaczenia na kablach)
-ścieżkę między opornikiem R29 a R33
-ścieżkę od trafo do opornika R53.
Ścieżki zrobiłem.
Znalazłem uszkodzone elementy:
-Tranzystor BC337 (Q10)
-Dioda D6
Nic nie działa po załączeniu pralki do sieci:
Wymieniłem:
-wszystkie BC 337 i Z0106(na MAC 97)
-regulator napięcia LM 7805
-Triak BTB16
-BT 134 na BT136
-trafo
-miałem z innej płyty przekaźniki to jeszcze te 3 szt.
Zwarłem kable na blokadzie 3 z 2
Pralka pobiera wodę, nic nie świeci na panelu.
Słychać jak załącza się przekaźnik w module ale brak reakcji.
Sprawdziłem oporniki.
Moduł 546041600-01 17/04/2003 800 obr.
Proszę o pomoc, ewentualnie czy można kupić taki moduł sprawny.
Dziękuje.
Wypaliło:
-styk między CN4 a CN3 (oznaczenia na kablach)
-ścieżkę między opornikiem R29 a R33
-ścieżkę od trafo do opornika R53.
Ścieżki zrobiłem.
Znalazłem uszkodzone elementy:
-Tranzystor BC337 (Q10)
-Dioda D6
Nic nie działa po załączeniu pralki do sieci:
Wymieniłem:
-wszystkie BC 337 i Z0106(na MAC 97)
-regulator napięcia LM 7805
-Triak BTB16
-BT 134 na BT136
-trafo
-miałem z innej płyty przekaźniki to jeszcze te 3 szt.
Zwarłem kable na blokadzie 3 z 2
Pralka pobiera wodę, nic nie świeci na panelu.
Słychać jak załącza się przekaźnik w module ale brak reakcji.
Sprawdziłem oporniki.
Moduł 546041600-01 17/04/2003 800 obr.
Proszę o pomoc, ewentualnie czy można kupić taki moduł sprawny.
Dziękuje.