Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Aper PDR-S2016 na neostradzie - problem z dyndns

14 Kwi 2011 21:52 1898 2
  • Poziom 18  
    Witam u klienta mam rejestrator Aper PDR-S2016 na łączu neostrada (zmienne IP). Niestety nie pamiętam modelu routera, ale jest to router z wifi koloru białego (o ile pamiętam firmy zyxel, choć mogę się mylić) otrzymywany wraz z neostradą, oczywiście panel administracyjny "by TP"

Problem jest taki, że w rejestratorze nie da sie poprawnie ustawić dyndns (jest tam stary typ autoryzacji dyndns po adresie hosta, a nie po adresie email jak to jest teraz i po resecie routera dyndns nie odświeża adresu IP).

Poprawne ustawienie dyndns jest możliwe w routerze, po konfiguracji wszystko działa prawidłowo, gdy wchodzimy na hosta dyndns dostajemy się do panelu administracyjnego routera.

Nie działa to prawidłowo (nie mogę dostać się do rejestratora) również wtedy gdy:
    1. Ustawimy DMZ na routerze dla rejestratora (w sieci wewnętrznej ma statyczny IP) - dostajemy się na panel administracyjny routera
    2. ustawimy virtualny server dla portu 7000 (taki jest ustawiony w rejestratorze) dla rejestratora i wchodzimy na dyndns:7000 - nie ma odpowiedzi.

jak powinienem to skonfigurować aby po konfiguracji dyndns na routerze dostać się do rejestratora w sieci wewnętrznej ??