Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Technics SL-PG590 nie odtwarza

05 Lis 2004 08:08 4185 4
  • Poziom 13  
    Mam duży problem z tym CD-playerem
    Przeczytałem w usterkach ten dział, ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania
    Otóż chciałem go naprawić komuś znajomemu
    Jakiś czas temu przestał czytać wszystkie płyty, pózniej była wkładana płyta czyszcząca, po której zaczął świrować (opiszę to dalej). Ktoś go wziął i przeczyścił soczewkę oraz coś podkręcił (raczej na pewno laser), ale nic to nie dało.
    Oto objawy:
    - przyspiesza (ale nie w sposób ciągły, tylko szybko przeskakuje do przodu czasem potrafi utwór albo kilka przeskoczyć do tyłu)
    - czasem nie potrafi po naciśnięciu wcześniejszego utworu się cofnąć
    - czasem płyta zatrzymuje się w miejscu

Czy ktoś zna opis naprawy tej usterki?
  • Poziom 25  
    W CD-kach z tej serii co posiadasz bardzo czestym uszkodzeniem był właśnie uszkodzony laser. Najczestszym objawem było właśnie nie czytanie wszystkich płyt lub przeskakiwanie z utworka na utworek. Przy przeskakiwaniu wystarczało czsami przesmarowas prowadnice lasera (zaciera sie - gubi wiązkę). Napisałes tez ze cos było krecone, a w nim nie ma zadnych pr-ków tylko jest jeden przy głowicy. Naprawe zacząłbym od przesmarowania lub wymiany głowicy laserowej. Koszt ok 70, a dostaniesz go w http://www.cybor-tech.com.pl/. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Chciałbym go sobie zamówić; jaki jest jego dokładny symbol?
  • Poziom 25  
    na oryginale jest napisane CDM 12.1. W cybor-techu zanjdziesz go pod nazwa VAM1201 lub 1202. VAM-y różnia sie tylko łąćżówkami, ale obydwa pasuja. Cena ok 70 zł. Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Sory zle napisałem, nie łączówkami lecz podlutowaniem kabli do płytki, łączówki sa takie same. Czasami tez zdarzy sie ze laser (z mechanizmem) otrzymasz bez łączówki wtedy przelutuj z oryginału.