Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera ip , wi-fi czy stworzenie własnej

22 Kwi 2011 22:23 1916 1
  • Poziom 8  
    Witam, mam duży dylemat, mianowicie chcę zrobić kamerkę do monitoringu obszaru przed domem. I tutaj rodzi się moje pytanie, czy lepiej jest kupić kamerkę IP (wi fi) czy zrobić samemu z serwomechanizmów i aparatury RC
    Proszę o propozycje czy kupić kamerkę IP czy zrobić samemu z serwomechanizmów i zwykłej kamerki.
  • OptexOptex
  • Moderator Robotyka
    To, co pokazują te barany od "Spryciarzy", to budowa tzw. Pan-Tilt'a Czyli konstrukcji obrotowej.
    Widziałem w sklepach tzw. "obrotnice do kamer" w cenie 130zł - automatyczny obrót kamery, zasilanie 24V, 2kg udźwigu.

W sklepie helipad.pl w dziale FPV-akcesoria znajdziesz mechanizm Pan-tild do kamery płytkowej CCD w cenie 35zł. Czyli działającą wersję tego, co robią na filmie z blaszek. Do tego dwa serwa 8g - ok. 15-20zł sztuka.
    Ale jest to na tyle prosta konstrukcja, ze bez problemu sam ją zrobisz np. z płytek laminowanych uniwersalnych.

Oczywiście odbiornik i nadajnik + zasilanie też są potrzebne. Jako zasilanie pakiet NIMH -12V lub LIPO 3S (11,1V) + układ stabilizujący napięcie 6V dla odbiornika. Jeżeli kamera ma być w pełni zdalnie i bezprzewodowo zasilana.

Jeżeli chcesz to zrobić przewodowo, możesz kupić dwa tzw. "testery serw". ok. 30zł/szt. Do tego zailanie 6V DC na testery i 12V na kamerę. Można z zasilaczy. Pokrętłami testerów obracasz serwa.

Wszystko zależy jak chcesz to wykonać i w jakim wariancie.
    Jak chcesz przesyłać obraz, jak zapewnić zasilanie itd.

A to co pokazują na filmie to sposób na produkcję złomu.

Jeżeli to ma być po prostu monitoring to gotowa obrotnica za te 130zł i masz spokój. Do tego dowolna kamera.