Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tani monitoring podwórza

MONTR 20 Apr 2008 18:23 14820 7
Optex
 • #1
  MONTR
  Level 13  
  Witam .Mam taki luzny pomysł odnośnie monitoringu podwórza .Niekiedy
  ktoś spaceruje po mojej posesji podczas mojej nieobecności.Coś ginie i inne
  nieprzyjemne sprawy.Psy?Nie o to chodzi .Jakaś kamerka niewielka + komputer który by rejestrował poczynania nieproszonego gościa.Ale jak
  to zrobić?fabryczne systemy bardzo drogie.Proszę o jakieś sugestie ,pomysły
  a może nie tą drogą?
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • Optex
 • #2
  tyberneusz
  Level 11  
  Witam!

  Myślę o czymś podobnym. Chciałbym umieścić kilka kamer na podwórku, zapisywać obraz, ale również mieć możliwość podejrzenia obrazu z kamer w TV.
  Mam sieć w domu i bezprzewodową i kablową. Chciałbym wykorzystać przeniesienie sygnału z tych kamer kablem sieciowym (skrętka) do... pewnie komputera, ale jeszcze nie wiem, jakiego - tzn. zrobię to jak najniższym kosztem i bez stawiania wielkiego pudła.
  Specjalnie zrobiłem gniazdko sieciowe (LAN) przy TV - z myślą o komputerze i telewizji internetowej.

  Taki to mój plan, ale jestem na etapie szukania odpowiedzi i przeglądam, co jest ciekawego na rynku.

  Jak cos wymyślę - dam znać. Na pewno użyję kamer bezprzewodowych na podwórku, żeby nie ciągnąc tylu kabli, jedynie problem z zasilaniem - działają na zasilacze 12V. Mam w ogródku prąd, więc nie będzie to trudne.
  Kupiłem już jedną za 120zł, ale widzę, że ma bardzo mały kąt widzenia. Użyję jej, ale nie nadaje się ani na videofon, ani na obserwację całego podwórka.
  Na dachu chcę dać kamerę, którą będę mógł obracać i przybliżać - znów jak najtaniej i myślę o wykorzystaniu jakiegoś układu z mikroserwami, którymi będę sterował zoomem, który jest ręczny w tanich obiektywach (allegro 60-150 zł) do tanich kamer przemysłowych (allegro ~100-200zł).
  Temat, który chciałbym rozwiązać w najbliższych 3-ch miesiącach...
  Jak coś wymyślę, umieszczę rozwiązanie.

  Pozdrawiam Serdecznie!

  Dodano po 40 [minuty]:

  Jeszcze jeden mam pomysł.

  Zastanawiam się nad podłączeniem innego rodzaju monitoringu - czujnik cofania z monitorem :D - wykorzystywany w samochodach. Nie wiem, jaką maksymalną odległość można uzyskać między czujnikami a centralką i centralką a monitorkiem. W tym przypadku (allegro - przykładowy czujnik cofania - falcontronic_f308 99zł) centralka - monitor = 6m.
  Działanie? Sygnalizowanie gdy ktoś byłby na posesji w pobliżu czujników (ustawionych np. wzdłuż drogi). A może udałoby się rozebrać monitor i umieścić tam inny (niż samochód) obrazek...

  Tak, zdaję sobie sprawę, że trochę wymyślam...

  Pozdrawiam!!!
 • Optex
 • #3
  pawel.o
  Level 11  
  Witam.
  ekonomiczny system :
  1. Kamera cz/b TRC TC-103 260netto
  2. Rejestrator cyfrowy Aper SRD-204 770 netto
  3. HDD min 100GB
  4. Kabelek, zasilacz 12V 500mA

  w 1500zł powinieneś sie zmiescic.

  pozdro
  pawel.o
 • #4
  mielcar
  Level 21  
  Matko Boska - czy wreszcie ktoś z tzw. Inwestorów zrozumie, że: NIE MA TANIO I DOBRZE!!! Albo jedno, albo drugie!!!
  Jak chcesz człowieku widzieć KTO coś Ci opierdzielił z podwórka, to jego sylwetka MUSI zajmować 120% wysokości monitora. Nie osiągniesz tego kamerką za 120 pln z allegro i chałturną kartą "made in China". To se nie da, panie Hawranek!!!
  Jak nie wierzysz, to daj sobie zainstalować (sam zainstaluj) takie byle cóś, a potem płacz... I zmienisz zdanie po pierwszej "zarejestrowanej" przez ten chłam (che, che, che) kradzieży.
  Sam sobie odpowiedz: jeśli szukasz bezpiecznego samochodu dla ciężarnej żony, to kupujesz mercedesa, czy "malucha" ??? Bo jak Cię nie stać, to wozisz zonę swoją skodą, a sąsiadom wmawiasz, że to najbezpieczniejszy samochód świata....
  I montujesz SAME obudowy kamer - głosząc przy tym, co by wszyscy sąsiedzi słyszeli, że "masz taki system, co mysz na podwórku po kolorze wąsów rozpozna"...
  Albo, albo bracie...
  pozdr
 • #5
  robertjakim
  Level 14  
  Witam
  Nie wiem co to znaczy tanio ,ale do transmisji po skrętce czy po kabelku wieloparowym doskonale sprawdzają się urządzenia firmy PAG. Oczywiście z jednej strony nadajnik a z drugiej odbiornika. Sam używam tych urządzeń na odcinku około 500m sprawują się idealnie. Jeśli chodzi o krótkie odcinki to ich zakup się nie opłaca wystarczy zwykły koncentryk, ale jak już masz w ścianie skrętkę ...
 • #6
  MONTR
  Level 13  
  Tanio często znaczy badziewie.Ale nie taki jest mój cel.Kamerki nie mają
  być widoczne.To nie ma być żaden szpan że mam i bójcie się rabusie.Mnie chodzi o to jakie kamery zainstalować .Jest tak wiele na rynku a każdy
  powie ta jest super.Do rejestracji myślałem użyc zwykłego PC.Dysk 250Gb
  powinien starczyć .A żeby nie nabijać pamięci nie potrzebnymi danymi
  zapis powinien być wtedy tylko jak coś się dzieje.Może jakieś czujniki ruchu?
  Z tego co się wstępnie dowiadywałem to odpowiedni program sam się łapie
  po obrazie z kamery czy się coś dzieje i nie potrzebne sa dodatkowe czujniki
 • #7
  mielcar
  Level 21  
  Jak tak zaczynasz mówić, to już mówimy o systemie CCTV, który ma detekcję ruchu. Karta DVR do PC (cztery wejścia z kamer), już trochę kosztuje (nie strasznie, ale jednak). Komputer musisz przeznaczyć tylko dla systemu - ładowanie na nim jeszcze czegokolwiek jest niepoprawne. Dla jednej kamery 250GB - OK. Do skrętki pasywne urządzenia transmisyjne (nadajnik+odbiornik). KAMERY: nic nie chowaj!!! Zewnętrzna obudowa z grzałką, kamera z martycą SONY, funkcja WDR, Auto focus, Auto Iris, backlight itd. Obiektywy - tu musisz zrobić eksperyment i popatrzeć, co chcesz widzieć, z jakiej odległości, itd. Bez fachowca bym do tego nie podchodził.
 • #8
  cranky
  Level 26  
  Czujnik ruchu (jak do halogena) 20pln
  z niego zasilamy kamerę 100pln
  z kamery kable do TV SCART (wykorzystujemy załączanie w złączu, tv startuje w razie ruchu) 20pln
  sprzęt jaki ktoś zwinął z podwórka - bezcenny

  Tańsze rozwiązanie od karty rejestratora to karta tv w wejściem video. Dzielnik, sekwenser dla wielu kamer można dostać za grosze w instytucjach wymieniających system monitoringu (banki itp - przechodząc na rejsetratory cyfrowe) Nagrywa się wtedy zdjęcia, bo i karta i procesor na wiele wiecej nie pozwolą (ale ile to prądu zje za miesiąc ;( )
  Genialna kamera z zoom może być jakiś stary hi8 z uszkodzonym modułem zapisu - grosze na legro, trzeba "tylko" podpiąć siłowniki/ obrotniki.