Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WRTP54G Enable Web Server "no"= utrata dostępu do konfigu

22 Kwi 2011 23:14 1056 1
  • Poziom 1  
    Witam
    mam ruter z bramką voip
    http://ui.linksys.com/files/WRTP54G/1.00.37/Setup.htm
    normalnie gdy klika się na zakładkę voice wchodzi się w menu jak w PAP2T, u mnie niestety od kilku godzin jest puściutki ekran. Stało się to po tym jak w ustawieniach Voice / System / Enable Web Server zmieniłem z "yes" na "no". Byłem przekonany że chodzi o dostęp do ustawień z zewnątrz a nie z puli 192.168.1.???. Czy ma ktoś pomysł jak przywrócić dostęp do konfiguracji Bramki za pomocą przeglądarki? Z tego co pamiętam reset na obudowie zeruje tylko ustawienia rutera a nie bramki. Zresztą wolałbym uniknąć zerowania wszystkich ustawień. Skoro można było wyłączyć ten dostęp to chyba powinno go się dać i włączyć? Z niecierpliwością czekam na wszelkie sugestie.

(mój angielski mocno kuleje, nawet nie wiedziałem jak w tym języku zdefiniować mój problem)

Edit: dodam, że myślałem, że opcja Enable Web Server dotyczy IP spoza 192.168 bo w instrukcji jest opisane:
    Cytat:
    Enable Web Server. This feature lets you enable or disable access to the Web-based Utility from the Internet
    (WAN) side. Select yes or no from the drop-down menu. The default is yes
    Próbowałem dostać się zarówno przez WiFi jak i przez skrętkę, do rutera mogę się dostać, do bramki nie ;(