logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak odblokować Windowsa CE na Mio Spirit 685?

27 Kwi 2011 18:36 72469 67
Najlepsze odpowiedzi

Jak odblokować Mio Spirit 685, aby uruchomić pulpit Windows CE zamiast fabrycznej nawigacji?

Najprościej odblokujesz Mio Spirit 685, podmieniając w `appstartupsec.ini` proces startowy na `Program Files\Cecmd.exe`, kopiując `cecmd.exe` do folderu `Program Files` i nie ruszając `appstartupsec.exe` [#9665331] Alternatywnie można użyć gotowego pakietu MortScript na karcie: w `\Storage Card\SEEKER2_T600` umieszcza się `auto.mscr`, który zabija `SmartST_CE.exe` i `Spirit.exe`, a następnie uruchamia `\windows\explorer.exe` [#9453224] Jeśli chcesz bezpieczniejszy wariant, zrób autostart z karty microSD, bo po jej wyjęciu urządzenie wraca do fabrycznego trybu i aktualizacje map nie psują odblokowania [#10137867]
REKLAMA
  • #1 9445278
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 9453224
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    \Storage Card

    folder:
    SEEKER2_T600

    w tym folderze Pakiet Mortscripta, plik auto.mscr


    # if procExists AppStartupSec.exe
    #	kill AppStartupSec.exe
    # EndIf
    
    
    if procExists SmartST_CE.exe
    	kill SmartST_CE.exe
    EndIf
    
    
    if procExists Spirit.exe
    	kill Spirit.exe
    EndIf
    
    Run  \windows\explorer.exe
  • #3 9456880
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 9463582
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 9465494
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    1. urzadzenie podlaczasz do komputera kablem USB - zglasza sie w "moj Komputer" jako dwa nowe napedy - ten drugi to karta SD - czyli wlasnie Storage Card

    2. Storage Card oznacza po prostu karte SD - mozesz to zrobic takze w czytniku takich kart, np. laptopie.
  • #6 9466716
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 9478489
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 9658453
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Pontikos napisał:
    1. urzadzenie podlaczasz do komputera kablem USB - zglasza sie w "moj Komputer" jako dwa nowe napedy - ten drugi to karta SD - czyli wlasnie Storage Card

    2. Storage Card oznacza po prostu karte SD - mozesz to zrobic takze w czytniku takich kart, np. laptopie.


    Ale ten model nie ma czytnika kart. przynajmniej nieja nie widze zadnej SD karty wlozonej do nawigacji. Gdy podlaczam do komputera to pojawia sie tylko jeden naped ktory sie nazywa PND.

    Dysk zawiera:

    Cytat:
    Folders:

    DumpFiles
    ExtraDumpFiles
    My Documents
    Navman
    Navman_unused
    Program Files

    Files:

    NVM0
    NVM1
    NVM3
    NVM5
    PL_Log.bin
    Source. txt
    app_startup.txt
    autorun.inf
    cfpins.sig
    cfpins.xml
    device.sig
    device.xml
    install.ini
    mio.ico
    paths.xml
    upgrade.htm
  • #9 9658522
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Polecam lekture specyfikacji mio 685 (Link) - Z naciskiem na przyjrzenie sie poz.4 ;)

    Nie zmuszaj nas do korygowania tak trywialnych kwestii ;/
  • REKLAMA
  • #11 9658575
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    OK, ale "Mio Navman 675" to nie model mio 685 ;) Zwracam honor, faktycznie wyszla wersja tego modelu na UK + IR w wersji bez gniazda SD :)

    Napisz z nalepki tylnej model N, czyli np: "N179"

    Postaramy sie zrobic ten model takze :)
    Zamiesc tu zawartosc pliku appstartupsec.ini - jest chyba w \program files\navman\
  • #12 9658583
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Nie chodzi o 675... widocznie nie mieli na stanie 675 i dali mi 685... zamiescilem link od Mio UK w modelu na UK ryniek Spirit 685 nie ma czytnika kart http://eu.mio.com/en_gb/mio-spirit-685.htm
    Dodano po 4 [minuty]:

    Pontikos napisał:
    OK, ale "Mio Navman 675" to nie model mio 685 ;) Zwracam honor, faktycznie wyszla wersja tego modelu na UK + IR w wersji bez gniazda SD :)

    Napisz z nalepki tylnej model N, czyli np: "N179"

    Postaramy sie zrobic ten model takze :)
    Zamiesc tu zawartosc pliku appstartupsec.ini - jest chyba w \program files\navman\


    Model: N275

    [AppStartupSec]
    TurnOffConsole=TRUE
    
    [Process1]
    RelativePath=TRUE
    ProcessFile=SmartST_CE.exe
    DefaultCmdLine=
    BootCmdLine=
    StartOnBoot=1
    MaxRestarts=3
    TreatCloseAsError=TRUE
    Major=TRUE
    WindowName=SmartST_CE
    MaxCloseMessages=10
    KeysToForward=0x7A,0xC4
    KeysToBoot=
    
    [Process2]
    RelativePath=FALSE
    ProcessFile=Program Files\Screen Saver\VideoShow.exe
    DefaultCmdLine=
    BootCmdLine=
    StartOnBoot=0
    MaxRestarts=0
    TreatCloseAsError=FALSE
    Major=FALSE
    WindowName=VideoShow
    MaxCloseMessages=10
    KeysToForward=0x7A,0xC4
    KeysToBoot=
    
  • #13 9665213
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Pontikos napisał:
    OK, ale "Mio Navman 675" to nie model mio 685 ;) Zwracam honor, faktycznie wyszla wersja tego modelu na UK + IR w wersji bez gniazda SD :)

    Napisz z nalepki tylnej model N, czyli np: "N179"

    Postaramy sie zrobic ten model takze :)
    Zamiesc tu zawartosc pliku appstartupsec.ini - jest chyba w \program files\navman\


    Wiesz juz moze czy da sie odblokowac te nawigace? Bo jesli to bedzie z tym problem to moge jeszcze zwrocic ja do sklepu ;)
  • #14 9665331
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    A ja bym jednak wypchal go siarka.. Oops, nie ta bajka ;)

    Slowem, w tym pliku (appstartupsec.ini - zrob backup oryginalu!) nalezy zmienic (Notatnikiem) sekcje:

    [Process1]
    RelativePath=FALSE
    ProcessFile=Program Files\Cecmd.exe


    TUTAJ znajdziesz cecmd (Link) - musisz go rozpakowac i skopiowac do "Program Files"

    Reszte pozostawic tak jak jest.
    Oczywiscie jest to najprostrze odblokowanie, testowe - kto chce, moze je rozwijac :)
  • #15 9674000
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Comander ladnie sie uruchmil, ale jest taki problem ze w tej nawigacji jest 2GB pamieci prawie cala zapelniona, pozostalo okolo 65 Mb wolnego miejsca... chcialem spytac czy mapy MIO sa dobre czy wywalic je i zastapic Automapa?
  • #16 9674543
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Use your head, Luke, jak mawial ten maly zielony, pomarszczony. ;)

    wgrywasz na karte pamieci SD cokolwiek chcesz (up to 16 GB !) i uruchamiasz z commandera.
    Uruchom kilka roznych i sam porownaj i ocen.
  • #17 9677839
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Pontikos napisał:
    Use your head, Luke, jak mawial ten maly zielony, pomarszczony. ;)

    wgrywasz na karte pamieci SD cokolwiek chcesz (up to 16 GB !) i uruchamiasz z commandera.
    Uruchom kilka roznych i sam porownaj i ocen.


    Juz chyba to ustalilismy:P Ten model nie ma czytnika pamieci SD
  • #18 9678708
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Caly czas mnie myli ten symbol urzadzenia, a skleroza nie pozwala zapamietac ze to edycja UK-owska, bez SD ;/

    Niemniej, zostaje wiec nam pamiec wewnetrzna, z ktorej mozna cos usunac - na pierwszy ogien pliki typu LanguagePack***.cpf (jesli to wersja z mapami MIo, nie Navmana, jesli Navman, to sie musisz zdecydowac, czy drastycznie rezygnujesz z jego map, czy chcesz zachowac ta funkcjonalnosc)
  • #19 9683131
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Mapy chyba sa Navmana, ale nie widzialem dostepnych map na Cypr gdzie sie wybieram. Czy mam je usunac w calosci czy mozna usunac pakiety jezykowe oraz nie potrzebne mapy??
  • #20 9683609
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Mysle ze tak - masz je przeciez na plycie w komplecie - zawsze mozesz dograc z powrotem.
  • #21 9683780
    skorpionkz
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Dzieki za pomoc:) bede probowal:)
  • #22 9687383
    blazi87
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Jako że to mój pierwszy post na forum to chciałbym wszystkich serdecznie przywitać:)

    Posiadam mio spirit 685 (N275 model ze slotem micro SD) które udało mi się odblokować sposobem Pontikosa z 14go postu w tym temacie. Automapa którą zainstalowałem działa prawidłowo (przynajmniej przez pierwszy dzień testów...) ale mam takie dwa pytania:

    1- z tego co się orientuję to wszelkie odblokowywanie poprzez edycję plików w pamięci urządzenia a nie karty jest o tyle bardziej ryzykowne, że w razie jakiegoś niepowodzenia będzie ciężej nam postawić urządzenie na nogi i stracimy gwarancję. Natomiast jak robimy coś na karcie to zawsze po wyjęciu jej z urządzenia uruchamia nam się ono standardowo- dobrze rozumuję? Czy jest może jakiś sposób na odblokowanie tego Mio z poziomu karty SD? Fakt, zrobiłem kopię pliku który edytowałem ale jednak czuję jakiś niepokój...

    2-jak teraz należy BEZPIECZNIE wyłączać urządzenie?po przesunięciu switcha z ON na OFF nic się nie zmienia (wcześniej pojawiał się monit o dokonanie wyboru czy ma zostać uśpione czy coś tam innego...) dopiero po przesunięciu na RESET ekran gaśnie. Można tak robi?, czy to jest bezpieczne i za razem jedyne wyjście? Czy nic się nie stanie jak tak będę za każdym razem wyłączał navi?

    Liczę na odp i pozdrawiam;)
  • #23 9687387
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Witamy nowego Kolege na Forum :)

    ad 1 - Tak, oczywiscie, edycja czegokolwiek na urzadzeniu (bez pojecia do czego dany modul softwareowy sluzy) moze skonczyc sie np. utrata polaczenia USB i karty SD. Sposob odblokowania tego modelu (podobnie jak mio spirit 670) podawalem na Forum.

    ad 2 - urzadzenie wylacza calkowicie switch w pozycji reset. W pozycji off na urzadzeniu w stanie fabrycznym je usypia (standby) a w reset wylacza. Na prosto odblokowanym OFF nie dziala. Windows CE zostal celowo tak zaprojektowany, ze reset mu nie szkodzi - pliki systemowe i wiekszosc kluczowych Rejestrow jest w ROM.
  • #24 9687493
    blazi87
    Poziom 2  
    Posty: 2
    No co do pyt.2 to wszystko wyjaśnione:)

    Ale wracając do pierwszego- o którym sposobie mówisz że podawałeś? Jedyne na jakie udało mi się natknąć to ten podany tutaj w 14# poście i ten temat Link gdzie w sumie jako takiego działającego sposobu nie widzę...
    Jeśli chodzi o to co napisałeś w 2# poście aktualnego tematu to nie wiem czemu ale u mnie to nie działa.... Na karcie utworzyłem folder SEEKER2_T600 do niego wrzuciłem pakiet motscripta 4.3b11 (no chyba że miał być jakiś inny- dopiero się uczę w tej tematyce i wszystko powoli próbuję;)) i utworzyłem w notatniku plik auto.mscr do którego wkleiłem kod który podałeś na początku, no ale dalej nic... uruchamia się standardowy program Mio :| ....
  • #25 9687510
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Zawartosc foldera SEEKER2_T600 to moze byc dokladnie to samo co w odblokowaniach Spiritow serii 5xx i 6xx (te pakiety sa tu gdzies na pewno zamieszczone!)
  • REKLAMA
  • #26 9874423
    ralphlon
    Poziom 2  
    Posty: 2
    czesc jestem nowy tu czy moze mi ktos odpowiedziec to to znaczy uruchomic z commandera
    ??
  • #27 9875295
    Pontikos
    Poziom 39  
    Posty: 4554
    Pomógł: 321
    Ocena: 1005
    Witaj kolego!
    Oznacza to, ze nalezy na urzadzeniu uruchomic TotalCommander winCE (Link) a nastepnie za pomoca tego managera plikow uruchomic dany program.

    BTW, nie spiesz sie piszac na Elekrtodzie - zadne "to to" - uzyj jezyka polskiego :)
  • #28 9875635
    ralphlon
    Poziom 2  
    Posty: 2
    czesc pontikos
    mam prosbe jesli moglbys mnie przeprowadzic krok po kroku
    jak odblokowac mio spirit 685 wersja uk i IE,CHE ALBO WGRAC mapy mio lub jakie kolwiek aby byly aktualne i na cala europe.
    wyzej chyba byl podobny post i pisales ze to jest 675 model,w mojej takze nie ma sd slota,
    zrobilem wszystko jak bylo opisane lecz utknalem na tym commanderze,i wyskakuje mi komumikat ze to nie jest aplikacja dla win 32 czy cos takiego.
    po zmianie tych komend na nawigacji po wlazceniu pokazuej mi sie 2 okna z plikami jak w windowszie i nie wiem co dalej z tym zrobic.HELP?/:)
  • #30 10136435
    riders82
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Ocena: 2
    Witam posiadam mio spirit 685 była zakupiona juz odblokowana gdzie przy włączeniu urzadzenia wyswietlony był pulpit z ikonami programów nawigacyjnych : mio, automapa, tomtom itd. zaistalowałem automape i wszystko było ok do mometu kiedy zaktualizowałem oryginalna mape mio w tej chwili ie moge w prosty sposob uruchomic automapy przy wlaczeniu nawigacji automatycznie wlacza sie mapa mio zrobilem jak kolega pontikos objasnil w poscie 14 ale nie ma tego pulpitu ktory byl wczesniej zeby wybrac automape moze poradzi ktos jak przywrocic ten stan.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują na temat odblokowywania systemu Windows CE w nawigacji Mio Spirit 685. Wskazówki obejmują tworzenie folderu SEEKER2_T600 na karcie pamięci, umieszczanie w nim pliku auto.mscr z odpowiednim kodem do zabijania procesów systemowych oraz uruchamiania eksploratora. Wiele osób napotyka problemy z brakiem slotu na kartę SD w modelu UK, co ogranicza możliwości odblokowania. Użytkownicy sugerują również, aby korzystać z Total Commandera do zarządzania plikami oraz podkreślają znaczenie edytowania plików konfiguracyjnych, aby automatycznie uruchamiać aplikacje takie jak AutoMapa. Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i ryzyka utraty gwarancji są również poruszane.
REKLAMA