Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mio moov 500 nie widzi czytnika kart

28 Kwi 2011 19:25 5395 13
  • Poziom 9  
    Cześć mam Mio Moov 500 i mam problem . Moje Mio nie widzi czytnika kart sd . dodam że nawigacja jest odblokowana i wszystko działało dobrze . aż do momentu jak wgrałem nową Auto mape 6.8.1 . i teraz nie widzi karty .Próbowałem hard reset ale nie zadziałało . nie wiem co teraz zrobic , proszę o pomoc .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    tak formatowałem nic to nie pomogło . problem jest w nawigacji bo nie widzi czytnika próbowałem z różnymi kartami . i jeszcze jedno jak podepnę nawigacje do kompa to widzi tylko jedno urządzenie a powinna widzieć dwa , czytnik gdy karta jest w środku i nawigacje . prosze o rady

• Poziom 43  
    Miernik w łapy i sprawdź czy przypadkiem nie uszkodziłeś gniazda. Mało prawdopodobne aby instalacja AM wywaliła coś z systemu.
  • Poziom 39  
    Marek niezależnie od tego, czy gniazdo jest sprawne czy nie - czy karta jest w środku czy nie - komputer powinien rozpoznać urządzenie jako dwa dyski wymienne - z takim objawem spotkalem się w paru mio i było to uszkodzenie flasha - po flashu na nowo dyski są już widoczne.
  • Poziom 9  
    dzieki za podpowiedzi . a mam takie pytanie w sprawie flesha .jak go wgrac i z kąt go wziąść , aby nie uwalić mio.
  • Poziom 38  
    Pelny backup z flasha z tego modelu mio moov znajdziesz na Chomiku z ikony ponizej
  • Poziom 38  
    Flash to nie ROM.

1. Flash to pamiec do ktorej mozesz zapisywac z poziomu komputera.
    2. Do pamieci ROM zapiszesz WYLACZNIE w tzw. trybie serwisowym (na urzadzeniu niebieski ekran jak na Amidze)

Jesli ktos kto umieszcza kopie Flash, podpisujac ja jako "ROM", to jest to dla mnie eidentna kucha i bezsens. Mozesz uwalic urzadzenie, prosto mowiac.

Sugeruje zapisac na urzadzenie z podanego przeze mnie Chomika, lub uzyc pomaranczowej plyty DVD dolaczonej do zestawu - tyz dziala :) I jest pewnosc, ze nie wgrasz fake.
  • Poziom 9  
    pobralem z tego chomika i dalej kicha nic jak nie widzialo czytnika tak dalej go nie widzi . po odpaleniu i po ponownym odpaleniu i hard resecie nic sie nie zmieniło . obawiam się że pan elektronik coś zarobi. ale jak narazie walcze dalej proszę o kolejne rady
  • Poziom 38  
    Zakladam ze urzadzenie rozebrales, wziales w lapy miernik i chociaz diodomierzem posprawdzales kazdy ze stykow nawzajem z osobna, czy nie sa pozwieranie do siebie? (49 pomiarow!)
  • Poziom 9  
    dzieki za podpowiedzi . Ale rozkrecalem navi i jest dość skomplikowana jak dlamnie nie wiem za co sie wziąść . wiec oddaje sprzet do fachowców . mam nadziej ze nie skasują zbyt dłużo . dzieki za sługestie i porady.
  • Poziom 9  
    i udalo się po ciężkich prubach. wina byla po stronie adaptera bo mapy miałem na micro sd . dałem inny adapter i zaczelo działać zprawdziłem chyba z dziesięć a zadziałał od kumpla . Wielkie dzieki za pomoc dobrze jest wiedzieć że ktoś prubował pomuc . zamykam temat.