Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rynek stałego dostępu do Internetu warty 1.688 mln zł

as 13 Feb 2003 19:26 3604 1
Telkom Telmor
 • Wartość sprzedaży usług transmisji danych i stałego dostępu do Internetu w 2002 r. wyniosła 1.688 mln zł - szacuje Instytut Rynku Elektronicznego (IRE). W porównaniu do 2001 roku oznacza to wzrost o 49 proc.

  "Dynamiczny wzrost tej gałęzi rynku usług telekomunikacyjnych jest stymulowany m.in. wzrastającym popytem na powszechny dostęp do sieci - napisano w omówieniu raportu o tym rynku. - Rynek ten jest jednym z najsłabiej zdominowanych segmentów rynku telekomunikacyjnego przez Telekomunikację Polską SA".

  Według instytutu, w ostatnim czasie szczególnie dynamicznie rośnie sprzedaż usług transmisji danych w sieciach operatorów telefonii komórkowej GSM. Do transmisji tej zaliczono SMS-y, czyli wiadomości tekstowe, które można wysyłać z telefonów komórkowych.

  Z raportu wynika, że najbardziej popularną formą dostępu do Internetu w Polsce nadal pozostaje dostęp dial-up (telefonicznych połączeń).

  Tutaj dominuje Telekomunikacja Polska, która, według szacunków Instytutu Rynku Elektronicznego, pod koniec pierwszej połowy 2002 roku miała około 80 proc. udziału w tym rynku (bez udziału pośredniego, wynikającego z opłat od innych operatorów świadczących podobne usługi).
  (Maverick)

  Cool! Ranking DIY
  About Author
  as
  Level 12  
  Offline 
  as wrote 94 posts with rating 18, helped 1 times. Been with us since 2003 year.
 • Telkom Telmor
 • #2
  elektryk
  Level 42  
  Przez kogo jest ten instutus finansowany przez państwo czy prywatne instytucje?