Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo FH12 2002r usterka sterownika silnika

04 Maj 2011 10:28 4999 3
  • Poziom 17  
    Witam szanowne grono forumowiczów.
    Wróciłem właśnie z naprawy wyjazdowej auta Volvo FH 12 (chińczyk),problem polegał na tym iż auto bez jakiegokolwiek wstępnego objawu w trakcie jazdy zgasło i tyle . Po przeprowadzeniu diagnostyki okazało się iż nie ma żadnej komunikacji ze sterownikiem silnika ,sprawdziłem przekaźniki, bezpieczniki stacyjkę masy oraz główną wiązkę idącą z kabiny do sterownika po stronie kierowcy jak również profilaktycznie wiązkę po prawej stronie wszystko w porządku a sterownik i tak martwy ,czy mieliście kiedyś taki przypadek? , oczywiście magistrale komunikacyjne też zakłócone ,typ sterownika D12*314886*D1*A.
    Rozebrałem sterownik ocena wizualna ok brak znamion przerw,przegrzań itp, jedyne co zauważyłem to Atmel w podstawce popodkładany na jakieś papierki.
    Proszę o doradztwo i sugestie w tym temacie za co z góry dziękuję.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Rozumię, że schemat podłączenia tego modułu masz i sprawdziłeś że zasilania i masy w pojeździe dochodzą.
    Jeśli tam jest dobrze i masz rozebrany moduł, to możesz go podłączyć na stole podając masy i zsilanie tam gdzie trzeba i sprawdź czy pracuje przetwornica i daje zasilanie na ukady (w zleżności od elementu są napięcia: 3,5V 5V 12V i 24V).
    W okolicy tej pamięci Atmel znajduje się transwiser CAN tej ważniejszej magistrali króra wychodzi na pin 1 i 2. On jest odpowiedzialny za komunikację z innymi modułami.
  • Poziom 25  
    miałem identyczny problem, na wyświetlaczu zamiast wartości liczbowej liczbowej średniego spalania były kreski silnik zgasł i nie można było go odpalić. Przerwany był przewód w wiązce na zgięciu od strony pasażera oznaczony BC773 (o ile dobrze pamiętam)
    pzdr
  • Poziom 17  
    Powodem było uszkodzenie sterownika silnika w skutek nieszczelności obudowy i zawilgocenie temat zamykam Pozdrawiam