Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v70 nie działające zegary

07 Maj 2011 16:27 8755 5
  • Poziom 2  
    W czasie jazdy przestały działać zegary.Nie działa nic.Zdarza się że przez chwile się włączy i wszystko działa.Przez krótki okres czasu.Próbowałem podpinać dwa inne zegary i też nie działały.Proszę o pomoc.Z góry dziękuję.
  • Poziom 12  
    Który rok tego volvo? Bo tego nie napisałeś.
  • Poziom 2  
    rok tego volvo 2002

Dodano po 8 [minuty]:

Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie problem leży w module CEM lub komunikacji Cem- licznik.Proponuję pojechać na diagnostykę i będzie więcej wiadomo.Przerabiałem taki temat
  • Poziom 11  
    Mam odpowiedz na to pytanie i problem, właśnie rozwiązałem taką samą zagadkę.
    Podpięcie innych zegarów nie daje rezultatów bo licznik musi mieć soft wgrany przez volvo albo autoryzowanego diagnostę, bo niestety sprzęt i soft nie są tanie.
    Wyjmij licznik i jeśli masz pojęcie o lutowaniu na chipie motoroli podpisanym jako cpu1 wyczyść wszystkie cztery strony z kleju zabezpieczającego acetonem i popraw luty. popraw równiez elementy po lewej stronie od cpu1 opisane jako ra6 i ra4.
    Zrobiłem tak juz z trzema licznikami i od kilku miesięcy klienci cieszą sie niesamowicie.
    Mówiąc szczerze volvo przyznało się ze jest to usterka fabryczna i zdarza się dość często w rocznikach po 2000
  • Poziom 10  
    przelutowałem układ i wszystko dookoła ale zegar padł całkowicie kupiłem inny i teraz czeka mnie serwis bo trzeba dokodowac :(