Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

candy CSBL 85 - pobiera za dużo wody, nie pierze

09 Maj 2011 21:20 2708 9
  • Poziom 10  
    Zaczęło się od zwarcia wiązki zasilania (przytarła sie o bęben) i popaliło sciezki na module programatora. Polutowałem, posprawdzałem - cisza, martwo. Zakupiłemn moduł używkę i teraz pralka swieci, startuje, ale nie kończy pobierania wody i nie zaczyna prac - po ustawieniu na wirowanie, kręci, wypuszcza wodę, wiruje.
    Jak dmucham wężyk presostatu to przestaje pobierac wodę, ale nie zaczyna prac tylko zaczyna wypuszczac wodę, gasną kontrolki i koniec współpracy.

Gdzie jeszcze szukać usterki ? Nawet jesli to presostat, to chyba nie tylko, bo po takim sprawdzaniu , powinna odpalić jakiś program prania ?

Help, albo pralka na częsci pójdzie bo mam małe dziecko i nie dam rady już dłużej bez pralki.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprawdź pojemność kondensatora C1 używanego modułu.
  • Poziom 10  
    tu były głupoty - skasowałem
  • Poziom 10  
    A jak sprawdzić zwykłym miernikiem pojemność kondensatora? Te dwa obok po odłączeniu napięcia pokazują jakieś wartości, ale c1 i c3 obok nic.

A i zauważyłem jeszcze, ze pralka nie odpala się w pozycji diody P (pranie)
    tylko od razu w tej drugiej od płukania.
  • Poziom 25  
    Jak za mocno dmuchnąłeś do hydrostatu to zadziałał drugi styk który ma za zadanie właśnie uruchomić pompę,sprawdź czy pierwszy styk dobrze łączy, i co to znaczy nie kończy pobierania wody,przelewa,pobiera i się zatrzymuje?opisz więcej szczegółów,pomiar hydrostatu zrób przy nalanej wodzie w pralce,pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Pojemność sprawdza się na dwa sposoby - pomiar miernikiem który ma taką funkcję lub poprzez wymianę. C1 MKP 1.5 uF jest dość zawodnym elementem w bardzo krytycznym miejscu dla pracy pralki - zasilacz beztransformatorowy i warto zaryzykować 2 zł aby go wymienić jeśli brak odpowiedniego miernika.
  • Poziom 10  
    adik - pobierała zawsze tyle wody, że ledwo ją na dnie bębna było widać, teraz leje cały bęben, jak przekracza taki poziom że górnego poziomu już nie widać w drzwiach to wyłączam - bo wiadomo, że to już za dużo. Pojemnik ten na dole sprawdziłem, wężyk presostatu szczelny.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli twierdzisz że sprawdzałeś kubek hydrostatu i jest w porządku to sprawdź jeszcze czy w momencie pobierania wody nie wpływają w niego jakieś śmieci zatykając światło przepływu wężyka hydrostatu. Dasz głowę uciąć że hydrostat sprawny?
  • Poziom 10  
    Panowie - jednak pierwszy strzał z kondensatorem był najlepszy - wymieniłem wczoraj, dla pewności wszystkie 4 i pralka smiga jak złoto (C1 od spodu faktycznie był lekko spuchniety)