Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CSBL 85 nie nabiera wody przy załączeniu

jaroo007 28 Maj 2011 11:48 1774 5
  • #1 28 Maj 2011 11:48
    jaroo007
    Poziom 2  

Witam,
    pralka Candy CSBL85 po załączeniu nie nalewa wody
    jeśli naleje się wody wężem to pranie rusza i dalej już pralka pierze bez problemu, płucze itd.
    natomiast wody nie nabiera przy starcie.

Awaria pojawiła się najpierw na krótkich programach, teraz dotyczy każdego programu.
    Początkowo start pralki następował z lekkim opóźnieniem, później to opóźnienie stawało się coraz dłuższe.

Gdzie może być przyczyna, czy to programator pada, czy też mogą być to styki w hydrostacie.

• #2 28 Maj 2011 11:59
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Witam.
    Na początek proponuję sprawdzić elektrozawór na wejściu wody do pralki. Również można sprawdzić sitka w wężu (z jednej ,lub z obu stron--zależnie od wyposażenia)

• #3 28 Maj 2011 16:19
    jaroo007
    Poziom 2  

elektrozawór jest w porządku, kanały wody drożne, przy starcie nie ma zasilania na zaworze, dlatego nie pobiera, więc chyba programator

• #4 28 Maj 2011 16:46
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Hydrostat również może nie przełączać. Być może ma zatkany wężyk który sygnalizuje poziom wody. Dobrze by było sprawdzić drożność węży między bębnem,pompką spustową,i hydrostatem.

• #5 28 Maj 2011 20:24
    mirofalcon
    Poziom 23  

Sprawdź czujnik NTC, oraz grzalkę, grzałkę oczywiście na doziemienie

• #6 30 Maj 2011 23:41
    jaroo007
    Poziom 2  

Panowie, dziękuje z pomoc. Kierunek do myślenia wskazał Mirofalcon że to problem "elektryczny" jakiegoś "drobiazgu" - dziękuję.
    Potrzebowałem czasu i wygląda, na to, że udało mi się.
    W pracy pralki były nie powtarzające się zachowania - trudne do jednoznacznego określenia w którym miejscu jest uszkodzenie.
    Mirofalcon podpowiedział "doziemienie", dlatego postanowiłem sprawdzić wszystkie styki , a w tej pralce jest tego cała masa.
    Rozmontowałem sterowanie, wyczyściłem wszystkie styki - poskładałem,
    Pralka ruszyła i wykonała kilka prań bez problemów.
    Mam nadzieję , że to był tylko problem nie kontaktujących styków.

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME