Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Activa zatrzymuje się podczas prania

sdax 09 Lis 2004 08:04 5207 7
  • #1 09 Lis 2004 08:04
    sdax
    Poziom 10  

Witam.

Pralka Candy Activa zatrzymuje się podczas prania a dokładnie:
    Wypompowuje wodę i po czasie zatrzymuje się, niekiedy pomaga gdy wyłączę zasilanie i włączę wtedy zaraz pobiera wodę, a niekiedy muszę popchnąć programator.
    Wcześniej też się tak zdażało ale sporadycznie a teraz za każdym razem.
    Dodam, że w międzyczasie pompka nawaliła i po przeczyszczeniu dobrze wypompowuje wodę.

sdax

• #2 09 Lis 2004 12:35
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Zajrzyj do programatora, czy wszystkie przewody są dobrze zamocowane lub czy przypadkiem któryś nie jest nadpalony.

• #3 09 Lis 2004 15:37
    rydzekcycek
    Poziom 16  

po wypompowaniu wody puszcz styk hydrostatu , i to załcza silnik który kręci programatorem .
    1. brudny wąż hydrostatu (albo ten zbiorniczek z którego wychodzi ; resztki proszku itp.)
    2. pompa nie ma wydajności ( te nowe wynalzki Plased chodzą po trzy lata i kaput panewki)

• #4 10 Lis 2004 06:28
    skryn
    Admin grupy AGD

Sprawdź silniczek programatora (częsta awaria w podobnych przypadkach).
    Jezeli dochodzi do niego napięcie 220V (tylko nie sprawdzaj neonówką), a nie obraca, to do wymiany.
    Pozdrawiam.

PS. Wbrew pozorom, wymiana silniczka w tym programatorze nie należy do prostych czynności.

• #5 10 Lis 2004 08:05
    sdax
    Poziom 10  

Wszystkie węże przeczyściłem jak robiłem pompkę. Wieczorem puściłem pranie i mieżyłem napięcia na hydrostacie. Dochodzą tam 4 przewody a w zasadzie trzy bo dwa żółte są razem na podwójnym konektorku, czerwony (+74VAC) i niebieski (0V). Mieżąc napięcie między przewodami doszedłem do wniosku że max to zwarcie styku pomiędzy żółtym a niebieskim, minimum to trochę dziwne bo napięcie na żółtym jest ok 30V a niekiedy 23V (wisi w powietrzu lub styki nie kontaktują, po wyłączeniu zasilania mieżyłem omomierzem). Pranie przeszło jak na złość cały cykl i pralka się nie zatrzymała. Sprubuję może delikatnie dmuchnąć do hydrostatu i sprawdzić jak działa ale nie wiem czy go nie zepsuję?
    Co do pompki (230V 35W) to nie wiem czy wirnik (z magnesu) ma chodzić w oleju czy na sucho bo jak go rozebrałem to była tam woda. A wcześniej to pompka niby się kręciła ale nie wypluwała wody. Teraz chodzi wzrokowo jak nowa.
    Czy hydrostat może tak działać?

• #6 11 Lis 2004 11:43
    TFX
    Poziom 19  

Czołem! jak wygląda hydrostat?.Analogowe są z "elektroniką"(płytka,cewka,magnes).Kolor czarny z konektorem 3x kabelki.
    pozdrawiam TFX

• #7 18 Lis 2004 16:07
    sdax
    Poziom 10  

Witam po przerwie bo pralka prała bez problemu aż do wczoraj gdy się zatrzymała, ale żona ją włączyla a ja nie zdążyłem pomierzyć napięć na chydrostatacie i elektrozaworze. Po praniu ją rozebrałem i zrobiłem kilka pseudo prań i jak na złość wszystko OK. Na wszelki wypadek załączam zdjęcia hydrostatu i programatora (ale zamontowanego). Chyba rozbiorę programator i poprawię luty.
    Dzięki za zainteresowanie.

• #8 18 Lis 2004 21:46
    skryn
    Admin grupy AGD

Ta wzrokowo "chodzi jak nowa" pomoże na bardzo krótki czas. Z Twoich postów wynika, że to właśnie TA POMPA jest do wymiany (bez żadnych sugestii- wodę usunąłeś-pomoże wg problemu). Nie jest smarowana ŻADNYM olejem. Do wymiany i basta! Koszt marny, ok. 35PLN.

Pozdrawiam.

PS. Żadne hydrostaty....!!

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo