Mam od jakiegoś czasu w szafie dwa głośniki ARN-226-03/8.
Vs = 67.83 dm3
Qe = 0.92
Qm = 4.86
Qt = 0.77
Pn = 70 W
i zastanawiam się do jakiej skrzynki to zamontować i czym napedzać.
Pierwotnie chciałem je połączyć w isobaric i zamontować w w obudowie zamkniętej, ewentualnie z jednym otworem, ale ostatnio poczytałem na forum o obudowach labiryntowych i zastanawiam się czy tak nie byłoby lepiej. Z tym że nie za bardzo wiem jak montować dwa głośniki w takiej obudowie.
Charakterystyki wiem że mogę sobie policzyć w różnych obudowach ale to tylko wykresy i nic nie zastąpi doświadczenia, którego w akustyce mam niewiele.
Może macie więc jakieś pomysły i rady? (nie piszcie tylko, że mam kupić inne głośniki
)
Ma być z tego głośnik niskotonowy z własnym wzmacniaczem jako uzupełnienie do kolumn które mam. zastosowanie kono domowe, rock, pop.
Vs = 67.83 dm3
Qe = 0.92
Qm = 4.86
Qt = 0.77
Pn = 70 W
i zastanawiam się do jakiej skrzynki to zamontować i czym napedzać.
Pierwotnie chciałem je połączyć w isobaric i zamontować w w obudowie zamkniętej, ewentualnie z jednym otworem, ale ostatnio poczytałem na forum o obudowach labiryntowych i zastanawiam się czy tak nie byłoby lepiej. Z tym że nie za bardzo wiem jak montować dwa głośniki w takiej obudowie.
Charakterystyki wiem że mogę sobie policzyć w różnych obudowach ale to tylko wykresy i nic nie zastąpi doświadczenia, którego w akustyce mam niewiele.
Może macie więc jakieś pomysły i rady? (nie piszcie tylko, że mam kupić inne głośniki
Ma być z tego głośnik niskotonowy z własnym wzmacniaczem jako uzupełnienie do kolumn które mam. zastosowanie kono domowe, rock, pop.