Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP 37AM-12S po około minuty pojawia się obraz i dźwięk.

13 Maj 2011 15:28 1064 5
  • Poziom 11  
    Po włączeniu do sieci zapala się zielona dioda, startuje WN i po ok minuty pojawia się wizja i fonia. PO następnej minucie (czasami po kilkudziesięciu minutach) lekki trzask, tv wyłącza się, dioda na czerwono. Elektrolity w przetwornicy wymienione.
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    Elektrolity w przetwornicy wymienione.

Przypominam, że oprócz elektrolitów, w telewizorze są jeszcze inne elementy.
    Sugeruję użycie miernika, a może nadstawić ucho gdzie trzaska?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Chodzi o lekki trzask słyszalny w głośniku. Proszę o jakieś podpowiedzi, nie komentarze typu "inne elementy". Jestem elektronikiem i umiem czytać schematy ale nie mogę znaleźć usterki ponieważ, jak napisałem telewizor pracuje czasami ponad godzinę poprawnie, czasami minutę i wchodzi w stan czuwania.
  • Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    Proszę o jakieś podpowiedzi, nie komentarze typu "inne elementy"

A "inne elementy" to nie podpowiedź?
    Ale dobrze, masz podpowiedź.
    Dobre światło, lupę, kalafonia, cyna i jedziesz z koksem.
  • Poziom 43  
    szczukiewicz czesław napisał:
    Proszę o jakieś podpowiedzi, nie komentarze typu "inne elementy". Jestem elektronikiem i umiem czytać schematy ale nie mogę znaleźć usterki ponieważ, jak napisałem telewizor pracuje czasami ponad godzinę poprawnie, czasami minutę i wchodzi w stan czuwania.

Nie wiem jakim cudem napisałeś w dziale Serwis CRT? Nawet w dziale początkujący wymagane jest więcej niż to co zrobiłeś( tylko opis).
  • Spec od monitorów
    Na temat tego modelu w bazie jest 96-tematów ,o ile dobrze widziałem jeden opisuje przypadek podobny do Twojego.
    Na początek opcja Szukaj ,wpisz : 37AM-12S i ...miłej lektury.