Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel ADAPTER HDMI -> RCA - czy to może działać?

d3lta 15 Maj 2011 18:43 15038 11
  • #1 15 Maj 2011 18:43
    d3lta
    Poziom 18  

Witam,
    wypatrzyłem na aukcji takie coś:
    Kabel ADAPTER HDMI -> RCA - czy to może działać?
    I zastanawiam się do czego to służy. Wydaje mi się ze RCA to analogowy sygnał obrazu oraz dźwięk (lewy i prawy kanał) natomiast o HDMI wiem mało, jedynie tyle ze to cyfrowe złącza "nowej generacji" :D
    Wydawało mi się zawsze że konwersja sygnałów analogowych na cyfrowe wymaga skomplikowanych urządzeń etc. Do czego więc może służyć taki kabel?
    Chyba połączenie magnetowidu z plazmą przy pomocy tego czegoś się nie uda, prawa?
    Pozdrawiam!

---
    Edit:
    Nowe wieści, skontaktowałem się z użytkownikiem który taki kabel kupił. Oczywiście nie działa żadne połączenie z wykorzystaniem tego kabla.

0 11
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #2 19 Maj 2011 02:02
    GSM
    Poziom 25  

Witam,

d3lta napisał:
    Witam,
    Nowe wieści, skontaktowałem się z użytkownikiem który taki kabel kupił. Oczywiście nie działa żadne połączenie z wykorzystaniem tego kabla.

zauważyłem, że ten sam użytkownik wystawił także kabel HDMI<->VGA+3xRCA,
    też oczywistym jest, iż niedziałający.

Zastanawia mnie tylko skąd taki kwiatek się wziął.
    Czyżby pracownicy jednej z chińskich fabryk w okresie wprowadzania HDMI się trochę zagalopowali myśląc, że to zadziała a teraz ktoś to próbuje upłynnić? :wink:

Pozdrawiam,
    GSM

0
  • Mitronik
  • Pomocny post
    #3 06 Lut 2012 22:56
    FlashT
    Poziom 13  

To pewne ze to nie dziala? To po co to sprzedaja?

1
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2013 18:51
    Jingiel
    Poziom 21  

Żeby zarobić? :D

0
  • #5 27 Sty 2014 22:18
    wolominiak
    Poziom 1  

Oczywiście że działa bo sam takiego używam :)

1
  • Pomocny post
    #6 28 Sty 2014 14:39
    grubs
    Poziom 32  

To pewnie owy sprzedawca :)
    A tak naprawdę to pewnie jest infromacja że kabel żeby działał należy użyć odpowiedniego konwertera który nie jest sprzedawany w tej aukcji. :)
    Sygnał cyfrowy przecież przesyłać żyłami osobnymi i podłączyć do konwertera który zbiera na wejściu dane cyfrowe a wejście ma w postaci chinchy.:)

0
  • Pomocny post
    #7 28 Sty 2014 18:42
    anmedia
    Poziom 39  

wolominiak napisał:
    Oczywiście że działa bo sam takiego używam
    Co za profesjonalna wypowiedz, po prostu kolege powinno sie wyroznic sposrod fachowcow.

0
  • #9 31 Gru 2014 08:29
    Artur k.
    Admin grupy audio

Teoretycznie może działać, praktycznie wątpię.

Interfejs HDMI przesyła zasilanie 5V, zatem możliwe jest zaszycie gdzieś w kablu konwertera i zasilnie go z tychże 5V. Są przecież takie konwertery jako osobne urządzenia.
    Tylko czy w tym kablu zaszyto gdzieś układ elektroniczny? Wątpię.

0
  • #10 31 Gru 2014 20:14
    anmedia
    Poziom 39  

Artur k. napisał:
    Teoretycznie może działać, praktycznie wątpię. [...]
    Tylko czy w tym kablu zaszyto gdzieś układ elektroniczny? Wątpię.

Ten temat jest o wiele bardziej zlozony. Pomijajac juz kwestie konwertera (ktory musi sie tam znajdowac) to chdzi rowniez o rozdzielczosci. W przypadku przesylania sygnalow SD jesl zadziala to obraz sie pokaze. Ale w przypadku sygnalow HD i HD z zabezpieczeniem HDCP to nie pomoze juz zaden konwerter tej jakosci.

0
  • #11 31 Gru 2014 20:23
    Artur k.
    Admin grupy audio

anmedia napisał:
    w przypadku sygnalow HD i HD z zabezpieczeniem HDCP to nie pomoze juz zaden konwerter tej jakosci.
    Zgadza się, ale w przypadku braku HDCP zadziała o ile jest tam gdzieś zaszyty konwerter. Tego nie wiemy, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić tak lub nie.
    Możliwość działania potencjalnie istnieje.

0