Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy ACE GT-S5830 - jak zmienić/ustalić różne dźwięki powiadomień

aglange 17 Maj 2011 10:58 86847 7
  • #1 17 Maj 2011 10:58
    aglange
    Poziom 10  

Witam

Od niedawna posiadam ten telefon i w gruncie rzeczy jest ok.

Natomiast mam pewien problem z systemem dźwięków powiadomień.
    Sprawa wyszła na jaw gdy dołączyłem własne dźwięki (mp3) jako powiadomieia SMSów.
    Wszelkie "komunikaty" systemowe (bateria naładowana, rozładowana, komunikaty błędów itp) sygnalizowane są tym samym dźwiękiem co SMSy.
    Trochę dziwacznie to wygląda jeśli mam nietypowy komunikat głosowy o SMSie a telefon informuje mnie o rozładowanej baterii.

Ten problem nie dotyczy tylko własnych powiadomień ale także gdy wybierałem te już zainstalowane przez producenta to problem ten sam.

Nie mam bladego pojęcia jak rozgraniczyć te systemy dźwiękowe.

Czy ktoś z szanownego grona ma wiedzę/ pomysł jak rozdzielić te schematy...
    (w taki sposób aby nie trzeba było przeinstalowywać systemu i/lub ściągania płatnych nakładek niewiadomego pochodzenia)

0 7
  • #2 21 Maj 2011 13:07
    Malvine
    Poziom 2  

Mam pytanie.
    Jak udało Ci się wprowadzić w ACE własne mp3 jako sygnał SMS?
    Mi udało mi się ustawić swój sygnał dzwonka i budzika; i tam wprowadzone dzwonki widać kiedy rozwijam listę dostępnych dźwięków.
    Przy wyborze dzwonka powiadomienia na liście dostępnych sygnałów widzę tylko te firmowe. Jak to zmienić?

0
  • #3 22 Maj 2011 22:27
    aglange
    Poziom 10  

[Malvine]

Na karcie pamięci (którą powinieneś mieć w telefonie )
    utwórz w katalogu > /sdcard/media/audio
    trzy katalogi o nazwach:

alarms <- dźwięki alarmów
    notifications <- dźwięki SMS'ów
    rigtones <- dźwięki dzwonków

------
    katalogi:
    sdcard
    media
    audio

- powinny być już utworzone przez system
    gdyby któregoś z tych folderów nie było, to wiadomo co zrobić ;-)
    ------

Następnie ładujesz do nich swoje pliki (z komputera za pomocą programu SAMSUNG KIES) i Twoje pliki powinny już być widoczne w
    USTAWIENIA -> DŹWIĘKI
    -> Dzwonek telefonu
    -> Dzwonek powiadomienia

oraz
    aplikacja ZEGAR ->ALARMY -> Dzwonek

Uwaga:
    Niektóre egzemplarze aparatów mogą wymagać wyłączenia i włączenia telefonu - można się obejść bez wyjmowania baterii.
    -----------
    Niestety Dzwonek powiadomienia jest także dzwonkiem wiadomości SMS jak napisałem w wcześniej :-(

2
  • #4 04 Cze 2011 18:00
    Malvine
    Poziom 2  

Dziękuję bardzo :)
    Przekładałam kartę ze starego telefonu; pewnie stąd te problemy. Teraz już wszystko gra jak trzeba :)

2
  • #5 20 Cze 2011 23:12
    Oldster
    Poziom 1  

Witam
    Zastosowałem się do rad umieszczonych powyżej i wszystko działa. Jest jednak niewielki problem. Dźwięki wgrane w ten sposób są przy otrzymaniu powiadomienia odtwarzane nieco ciszej niż ma to miejsce przy odtwarzaniu ich przez zakładkę Muzyka w telefonie. Jest to nieco frustrujące zwłaszcza jeśli pracuje się w miejscach o dużym natężeniu dźwięku (czyt. szkoła). Ustawienia głośności nic nie dają. Czy istnieje jakiś sposób aby dźwięki te były odtwarzane głośniej??

0
  • #6 24 Cze 2011 19:00
    fallenangel
    Poziom 1  

Cytat:
    rigtones <- dźwięki dzwonków

powinno być: ringtones

1
  • #7 30 Lip 2011 10:08
    domel90
    Poziom 13  

Podłączę się do tematu bo za Chiny nie mogę zmienić dźwięku powiadomień.

Nie mogę zmienić dzwonka powiadomień nawet na żaden z dostarczonych przez producenta. Tj niby go wybieram soft to akceptuje, ale nic to nit daje bo ciągle przy powiadomieniu odtwarzany jest ten sam dźwięk (nazywa się wiadomosc) - taki z playa.

Czy nie mogę go zmienić bez zmiany softu???

Instalowałem jescze "tone picker" ale wprowadzone zmiany też nic nie dawały.

Z góry dzięki za podpowiedzi

0
  • #8 31 Lip 2011 22:13
    Spencer86
    Poziom 1  

mam identyczny problem co domel 90
    nie pomaga reset tel itd
    ciagle mam dzwonek 'wiadomosc' jako sms
    prosze o pomoc
    pozdr

Dodano po 13 [minuty]:

juz rozwiazalem problem:

wchodzisz w wiadomości i wciskasz MENU, z tego co się rozwinie klikasz Ustawienia, na samym dole masz Wybierz dzwonek i tam ustawiasz dźwięk i po sprawie.

1