Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

honda civic - problem z prędkościomierzem

BIGer 10 Nov 2004 09:49 16894 8
    BIGer
    Level 12  
    Mam pewien problem z prędkościomierzem w hondzie civic. Raz działa - wskazówka poprawnie pokazuje prędkość a licznik zlicza mile, innym razem wskazówka nagle opada (0 mph), czasem zdaża się że po włączeniu zapłonu (przy zgaszonym silniku) wskazówka wychyla sie wskazując jakąś prędkość. Co to może być? Czy jest to naprawialne i jakie są ewentualne koszty? Z góry serdeczne dzięki.
    hycelius
    Level 12  
    Miałem identyko problem w civice jajku z 94 rok.Raz poraz zaskoczył a tak wcale nie działal.Naprawiło się to przy wymianie sprzegła kiedy skręcając skrzynie powpinałem rozłączone uprzednio kostki.Nie wiem jak ci to opisać ale tam jest koło skrzyni taka zwykła kostka,wez ją rozepnij i zepnij i bedzie git.
    BIGer
    Level 12  
    Niestety to nie złączka - przeczyszczona a problem pozostał. czy to padł czujnik w skrzyni czy coś w zegarach?
    grzegorzfa
    Level 1  
    Czy to amerykaniec?
    Mialem to samo i zmienilem sobie predkościmierz na europejski. Samą tarcze i teraz mam kilometry.
    bugs_
    Level 2  
    Witam

Mam honde civic 97 r. 1,5 vtec. Ostatnio przestal dzialac mi predkosciomierz , wraz z nim licznik przebiegu i po chwili zapalila sie lampka osd silnika. Odstawilem auto do rana a rano dzialalo wszystko dobrze. Pozniej znowu sie popsulo. Nie wiem o co chodzi raz dziala raz nie. wie ktos co to moze byc??
    phrozen.pl
    Level 1  
    Przy skrzyni biegów masz czujnik prędkościomierza "impulsator", poznasz go po tym, że jest to "coś" w skrzyni biegów połączone kostką. Sądzę że sam impulsator masz sprawny skoro łączy się czasami a następnie przestaje działać. Problem tkwi w tym, że naleciało Tobie wody do kostki i robi się zwarcie :) , ale i to nie rozwiąże problemu :P . Obawiam się że pewnie i Tobie spróchniała kostka i będziesz musiał sobie ją jakoś rozciąć, dolutować jakiś drucik i naprawić ją. Dostanie samej kostki jest (moim zdaniem) nie możliwe - wiem bo mam ten sam problem :) Pozdro. Na allegro każdy sprzedaje Tobie cały impulsator - a to raczej zbędne babranie się w smarze. Odkręcasz samą część kostki - która jest przykręcona 3 śrubkami i sprawdź - może wystarczy osuszyć . :) Cieszę się jeśli udało mi się pomóc bo dopiero dołączyłem do elektroda.pl :)

do autora - wykręć samą kostkę ze skrzyni biegów bez impulsatora, dokładnie ją sprawdź - u mnie jeden "bolec" po prostu strasznie głęboko spróchniał - i normalnie przy lekkim szarpnięciu odpadł :)
    bugs_
    Level 2  
    Po jakim s czasie czujnik juz nie wariowal tylko wogole przestal dzialac. Zakupilem nastepny czujnik na szrocie. Wszystko dzialalo pieknie ale po tygodniu mam to samo. Przeczyscilem kostki i dalej nie dziala. Wie ktos moze jak rozwiazac problem???
    Mati_747
    Level 10  
    Witam

Mam podobny problem raz sie włącza raz nie. Teraz moje pytanie czy mógłby ktoś napisać "drogę" przewodów od impulsatora? Zauważyłem, że kable biegną do kostki pod maską nastpnie do kabiny. Przewody trafiają najpierw do komputera i później do licznika? (chciałbym sprawdzić czy kable są ok) Wspomniana wyżej kostka nie wygląda na zużytą. Próbowałem ciągnać kable na sile i nie wyszły wiec wydaje mi się, że są ok. Dodam, że to wersja amerykańska jednak liczniki są europejskie bo auto sprowadzone z niemiec.

Pozdrawiam
    MieszkoI
    Level 9  
    Witam, mam ten sam problem, oczyściłem styki kostki i osuszyłem i nadal nie działa. Zastanawia mnie fakt że do kostki są doprowadzone trzy przewody ale w kostce tylko dwa styki, czy tak ma być? I czy mógł by mi ktoś napisać jak działa impulsator? Tzn. czy na stykach impulsatora pojawia się napięcie jeśli tak to jakie czy ewentualnie pojawiają się zwarcia i przerwy?