Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić najprościej trafopowielacz?

White122 14 Lut 2003 17:56 3840 12
  • #1 14 Lut 2003 17:56
    White122
    Poziom 2  

Może ktoś podsunie mi jakiś dobry sposób.
    Z góry dzięki.

0 12
  • Katalog Megger
  • #2 15 Lut 2003 11:02
    przemeku6
    Poziom 11  

cze .jakiegos dobrego sposobu nie znam.ale.... kiedys "stary mechanik"dał mi prymitywną wskazówke moze ci sie przyda. gdy moj trafo padł wszystko sie sprawdziło.W.N mozna sprawdzic sprawdzając czy kineskop sie elektryzuje czyli piórko w łape:) właczyc i do kineskopa.powodzenia

0
  • Katalog Megger
  • #3 15 Lut 2003 18:58
    mirekk
    Poziom 11  

Takim orientacyjnym sposobem jest pomiar indukcyjności jesli znasz poprawną.
    Indukcyjności podawał kiedyś w swoim starym katalogu albo Diemen albo
    Koenig.Co prawda swoich produktów - odpowiedników ale musza być podobne. Można też przez pomiar indukcyjności uzwojenia głównego "w powiertzu" i ze zwarciem na rdzeniu. podobno czasem działa ale ja nie praktykowałem - koleś jest taki magik.
    Mam nie skończony tester własnego pomysłu fragment starego telewizora i pewnie kiedyś będę musiał go skończyć narazie udaje się bez niego.

0
  • #4 15 Lut 2003 20:27
    msiuel
    Spec od TV

Calkiem pozyteczny jest przyrzad do rezonansowego badania transf. WN i przetwornic produkcji JUPITELA z Gdanska.Koszt chyba ok. 100zl.Jezeli troche naprawiasz,to moze sie oplacac kupno.Cen jednego hr itp.jest troche nizsza.

0
  • #5 15 Lut 2003 22:21
    zdzich42
    Poziom 40  

Miałem przed laty taki sam problem jak Ty. Nowe trafa, które zakupowałem w "ciemno" do dziś kurzą sie na półce. Ten stan rzeczy zdenerwował mnie do tego stopnia że zdecydowałem się na zakup testera, nieco drożej, z firmy ELTEST w Ząbkowicach Sl.(kod 57-200)ul Stokrotkowa 10. Przyrząd jest OK polecam.

0
  • #6 15 Lut 2003 23:09
    Janusz
    Poziom 26  

Temat był już poruszany. Najpewniejszy jest symulator pracy trafopowielacza. np. firmy HR, do sprawdzenia trafa wystarczy tester, a tak naprawdę nigdy nie możemy być pewni ,że trafopowielacz jest na pewno sprawny. Właśnie taki temat przerabiam - raz na miesiąc uszkadzał się TDA 8362 B w Daewoo. Trafo oczywiście sprawne, przemierzone i posprawdzane na wylot... Co z tego jak strzelało WN?
    Usterka praktycznie nie do wykrycia bez wygrzewania tv ponad 12 godzin - bo dopiero po takim czasie następował ów strzał...

0
  • #7 16 Lut 2003 02:15
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 16 Lut 2003 02:34
    Robi
    Poziom 24  

Witam
    Popieram wypowiedź Janusza polecam STV DST-01, przynajmniej masz pewność w 99%.
    Ja nie zawiodłem się narazie ani razu, ale różnie to bywa?...
    Pozdrawiam

0
  • #9 16 Lut 2003 16:20
    White122
    Poziom 2  

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

0
  • #10 16 Lut 2003 21:54
    kazkla
    Poziom 19  

Niestety testery wszelkiego typu są zawodne w diagnozowaniu tr. Nie zawsze tr ma pełne zwarcie między zwojowe lub miedzy uzwojeniowe,niekiedy są tzw.upływnosci i wtedy testery ,które są zasilane niskim napięciem nie diagnozuja tr.jako wadliwy

0
  • #11 16 Lut 2003 22:00
    mgim
    Poziom 29  

Też mam JUPITEL-a i nigdy jeszcze mnie nie zawiódł.W monitorach jak jest padnięty kondensator w tr. tego niestety nie pokaże,ale wtedy zwykły miernik.....

0
  • #12 08 Mar 2003 12:43
    dgajew
    Poziom 18  

a jakiś schemacik przyrządu do testowania ? :D

0