Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Clarion CZ100ER - zakłócenia z silnika.

Tomek331 18 Maj 2011 16:01 2022 7
  • #1 18 Maj 2011 16:01
    Tomek331
    Poziom 26  

Witam. Samochód to reno megane I. W zestawie radio jak w temacie i 2 wzmacniacze. Nazwy ich nie muszę wymieniać, gdyż to nie one są problemem. Serwis nie potrafi poradzić sobie z zakłóceniami. Słychać zakłócenia gdy silnik jest uruchomiony. Filtr na sygnał nie pomaga, na zasilanie też nie. Co dalej? Kondensatory nie pomagają ani nic. Inne radia to samo. Stosowane filtry: sinus live obecnie został w torze sygnałowym, na zasilaniu jakiś no name, który nie pomógł oraz sinus live, który też nie pomógł.

• #2 18 Maj 2011 20:27
    djlj24
    Spec od car audio

Zakłócenia są w głośnikach podłączonych do wzmacniaczy czy z wyjść głośnikowych w radiu? Bo wygląda na to, że to właśnie problem jest po stronie wzmacniaczy niż samego radia.
    A jak poprowadzona masa - osobnym kablem czy na karoserię?

• #3 18 Maj 2011 21:22
    Tomek331
    Poziom 26  

Kable zasilające z akumulatora, wzmacniacze pod siedzeniami, kable sygnałowe środkiem. Wzmacniaczy było testowane kilka, ale bez rezultatu. Przy zakupie wybór padł na clariona gdyż zakłócenia idące z niego były i są w najmniejszym stopniu ale gdy słucham normalnie radia np RMF a obroty silnika wzrosną do 2.500 obr to odzywa się turbo z sopranów. Z wyjść głośnikowych z radia nie sprawdzałem gdyż od nowości podłączone jest wszystko pod wzmacniacz ale jak wcześniej miałem jakiegoś 5 letniego sony to na samym radiu nie miałem zakłoceń. Naczytałem się sporo zanim zapisałem temat. Testowane było pełno urządzeń mojego autorstwa m.in dławiki, kondensatory itp ale bez większego rezultatu. W sumie żadnego bo jedynie to mogło mi się wydawać, że było lepiej.

• #4 19 Maj 2011 11:03
    djlj24
    Spec od car audio

A próbowałeś separatora na wyjścia cinch? Bo wszystko wskazuje na zapętlanie zakłóceń po masie.

• #5 19 Maj 2011 15:48
    Tomek331
    Poziom 26  

Separator mam założony - pomógł w 10%. Tzn firmy sinuslive - inne nie pomagały.

• #6 19 Maj 2011 19:36
    djlj24
    Spec od car audio

No dobrze jeszcze jedna sprawa. Czy wzmacniacze mają elektrycznie połączoną obudowę z karoserią czy są mocowane na płycie izolacyjnej. Bo może to jest droga zamykania masy. Skoro odpada kabel minusa zasilania, masa po przewodach cinch to nic innego w tej chwili nie przychodzi mi do głowy.

• #7 19 Maj 2011 20:58
    Tomek331
    Poziom 26  

Wzmacniacze leżą na wykładzinie pod fotelami. Obudowy wzmacniaczy są połączone masą ale to już fabrycznie. Zrobiłem taki myk, że soprany podłaczyłem bezpośrednio do radia a mid basy do wzmacniacza. Zakłócenia są słyszalne ale w niższym stopniu. Sopran czysty. We wzmacniaczu mam podłączenie aux - wpinam mp4 i zakłócenia są prawie żadne, dopiero powyżej 4000 obr silnika słychać świst turbo. Kondensatory na zasilanie itp pomogły na cewkę, w momencie włączania zapłonu nie ma zakłóceń. W weekend odłączę alternator aby sprawdzić, czy to on wprowadza zakłócenia.

• #8 28 Maj 2011 14:12
    Tomek331
    Poziom 26  

Uporałem się z tym. Całe popołudnia męczarni, kombinowania. Dodam tylko, że układanie kabli środkiem samochodu, kupowania kabli spawalniczych do zasilania, rca potrójnie albo 5-cio krotnie ekranowane, żadne świece zapłonowe z kondensatorami, antyzakłócacze, prowadzenie osobnego zasilania z akumulatora do radia grubym kablem co nie jest potrzebne oraz inne bzdury, które znalazłem tu na forum nie są problemem. Kable w chwili obecnej mam poprowadzone razem z zasilającymi bo tak mi po prostu łatwiej oraz sygnałowe jedne z tańszych i 0 zakłóceń. Niebawem wstawię fotki tego, co dokonałem :) Koszt tego co dokonałem to jakieś kilka piw, które umilały czas. Aby upewnić się swego, podpinałem 3 inne radia oraz kilka innych wzmacniaczy gdzie 3 czy 4 były tanie chińskie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME