Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna pbp4vi509lft kod błędu E4

kmserwis 20 Maj 2011 12:42 9763 4
  • #1 20 Maj 2011 12:42
    kmserwis
    Poziom 10  

Witam posiadam ową płytę indukcyjną co jakiś czas pojawia mi się na dwóch polach grzejnych po prawej stronie błąd e4 nie ma reguły na to.
    Zwracam się z prośbą, czy posiada ktoś instrukcje serwisową z kodami błędów.
    Może należy skalibrować pola z płytą hmmmm??
    Z góry dziękuje za pomoc

4 4
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 25 Maj 2011 18:18
    SUPERVISOR
    Poziom 13  

Błąd E4 to błąd sterowania polem indykcyjnym

pada ci elektronika lub rozpinałeś przewody pomiędzy płytka zasilania i sterowania

2
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 25 Maj 2011 20:44
    skryn
    Admin grupy AGD

SUPERVISOR napisał:
    Błąd E4 to błąd sterowania polem indykcyjnym

pada ci elektronika lub rozpinałeś przewody pomiędzy płytka zasilania i sterowania

Elektronika padła.
    Do wymiany części, które niemało kosztują.

1
  • #4 29 Maj 2011 18:26
    kakub
    Poziom 2  

Witam, mam taki sam problem. Model płyty PBP4VI510FTB, płyta użytkowana niecałe pół roku.
    Serwis wymienił już trzy razy moduł sterujący, pola z prawej strony i nadal pojawia się błąd. Płyta po kilku minutach grzania jest taka gorąca, że okleina frontu szafki przy wylocie stopiła się. Płyta jest zainstalowana zgodnie z instrukcją.
    Serwis wciąż forsuje teorię nieprawidłowej wentylacji ale wszystkie otwory wentylacyjne są zgodne z instrukcją montażu.
    Po ostatniej wymianie modułu sterującego pole prawe górne sterowane było sensorem od dolnego a dolne tym od górnego. Pomogło przeprogramowanie płyty, ale błąd nadal się pojawia po kilku minutach gotowania bez względu na to czy gotuje się na jednym czy też na wszystkich polach.
    W tym momencie serwis nie chce już nic wymieniać i spodziewam się, że dążą do cofnięcia gwarancji. Co to za błąd, czy serwis ma rację?

0
  • #5 23 Lut 2013 20:56
    Nakate
    Poziom 7  

A jaki może być powód uszkodzenia elektroniki?? dzisiaj przy gotowaniu nagle wybiły bezpieczniki, po włączeniu również na wszystkich polach wyświetla mi problem E4...
    W poniedziałek dzwonię na serwis. Mam nadzieję, że w ramach gwarancji usuną zaistniały problem

0