Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV)

bartekcegla 20 Maj 2011 17:13 12443 10
  • #1 20 Maj 2011 17:13
    bartekcegla
    Poziom 8  

Jestem nieszczesliwym posiadaczem pralki Candy CTE 82 TV
    pranie wsadzane od gory.
    Pekl pasek klinowy (wydaje mi sie ze podczas prania ktos nie zamknal pokrywy bebna)
    Kupilem nowy pasek rozniacy sie iloscia rowkow stary mial 7 a ten 5 ale na pasku model napisany ten sam 1200 i Pan w sklepie powiedzial ze to nie robi roznicy. Wszytko widac na zdjeciach (Zielony napis stary pasek)

po zalozeniu (zakladalem juz z milion razy) za kazdym razem spada z kola pasowego silnika i tak za kazdym razem.
    Probowalem montowac go na rozne sposoby chyba juz probowalem w kazdym miejscu na kola pasowym silnika i pralki i za kazdym razem to samo.

Juz teraz udaje mi sie zamontowac go tak ze gdy krece reka to nie spada ale gdy wlaczam pralke i wszystko zaczyna sie tam trzasc to po paru obrotach spada.

Jakies pomysly? prosze o pomoc
    Jestem studentem i wynajmuje mieszkanie i zalezy mi by jak najmniej zaplacic. juz zaplacilem 47zl za nowy pasek

Dodaje foty: moze sie przydadza
    Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV) Spadający pasek klinowy (pralka, Candy, CTE 82 TV)

1 10
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2011 19:33
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Witam.
    A nie zrobił się luz osiowy na dużym kole ? Albo skrzywione?

0
  • Pomocny post
    #3 20 Maj 2011 19:51
    4jerry
    Poziom 20  

A jakim sposobem zakładałeś ten pasek. Na siłę bez popuszczania regulacji naciągu, czy z popuszczaniem? W jakim stanie jest założony pasek: luźny czy napięty? Ja bym to zrobił tak, że na kółku pasowym silnika wyczaiłbym po których rowkach chodził oryginalny pasek. Miał 7 rowków. Pięciorowkowy przerzucam o jeden rowek, czyli go środkuję na kółku silnika i analogicznie na kole bębna. I jeżeli niema luzów na łożyskach silnika i bębna powinno śmigać. Co ty na to? Czekam na wyniki. Pozdro.
    P.S. A może śruby mocujące silnik do łoża luźne? Po założeniu paska dokręcić. Jeszcze jedno. Widzę na zdjęciu, że oba paski mają podobną szerokość. Przy tej samej szerokości a innej liczbie rowków to nie może działać.

0
  • Pomocny post
    #4 20 Maj 2011 20:01
    nares
    Specjalista AGD

Zacznijmy od tego, że ten nowy pasek nie nadaje się - musi być dokładnie taki jak w oryginale. Co do luzu koła pasowego bębna, zacieki na pralce wskazują na uszkodzenie ułożyskowania czynnego - do wymiany.

0
  • #5 20 Maj 2011 20:14
    bartekcegla
    Poziom 8  

mysle ze sie tam nic nie posypalo zadne lozyska itp bo beben sie kreci bez zadnych oporow itp. i na skrzywiony tez nie wyglada.
    jutro pojde do sklepu wymienic pasek. mam nadzieje ze zwroci ale sam powiedzial ze na pewno bedzie pasowal.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Maj 2011 20:27
    4jerry
    Poziom 20  

To przyjrzyj się sam na szerokość rowków na nowym i starym pasku. Są takie same? Czekam.

0
  • #7 20 Maj 2011 20:33
    bartekcegla
    Poziom 8  

nie sa rozne. pasek jest tej samej szerokosci ale na starym jest 7 malych rowkow a na nowym 5 wiekszych

1
  • Pomocny post
    #8 20 Maj 2011 20:34
    4jerry
    Poziom 20  

No to jak pisałem wcześniej. Nie będzie działać. Sprzedawca się nie popisał.

2
  • Pomocny post
    #9 22 Maj 2011 14:01
    SmzMr
    Poziom 11  

Dokładnie to nie ten pasek , może być mniej rowków ale muszą być DROBNE na ten silnik
    PS. u mnie w serwisie te paski po 35 a ludzie nie biorą bo za drogo ))))

0
  • #10 24 Maj 2011 14:51
    4jerry
    Poziom 20  

[bartekcegla], rozwiązałeś problem?

1
  • #11 30 Maj 2011 14:35
    bartekcegla
    Poziom 8  

dopiero dzisiaj zdobylem nowy pasek, gdyz w zadnej hurtowni w 3miescie nie bylo i musieli zamowic.
    zalozylem i wlasnie robie drugie pranie;) pasek taki sam, nawet firma ta sama.
    dziekuje za pomoc
    Problem rozwiazany: wymiana paska na oryginalny.
    SmzMr ja zaplacilem 55zl...

0