Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kosa spalinowa DEMON 4,8 konia mechanicznego - jaki olej?

marcel126 23 May 2011 14:08 33603 16
    marcel126
    Level 13  
    Witam.
    Jaki olej powinno się lać do benzyny STHIL czy HUSQVARNA?
    Ponieważ na allegro do tej kosy na jednej aukcji dodają STHIL a na innej HUSQVARNA?
    Pozdrawiam.
    lukkii
    Level 16  
    Może być STHIL może być HUSQVARNA. Aby czerwony był te oleje prawdopodobnie niczym się nie różnią tylko producentem.
    marcel126
    Level 13  
    Olej HUSQVARNA jest zielony
    lukkii
    Level 16  
    Ten olej jest taki sam tylko kolor inny. Ja leje STHILA do "kosy" i do "piły" i nic od 4 lat się z silnikami złego nie dzieje.
    marcel126
    Level 13  
    Dzięki kolego .
    zdenek_zdenek
    Level 20  
    Byle nie no name ze stacji benzynowej, jak już na którymś zaczniesz pracować, to nie zmieniaj na inny.
    User removed account
    User removed account  
    ibu7
    Level 9  
    Ja mam Unitecha, podarunke od kolegi chyba to samo co DEMON, uruchomiłem go ostatnio na mieszance 5 litrów 200 ml oleju husqvarny, i strasznie kopci, jak smok - pierwsze uruchomienie(ale tak jest w instrukcji i litr 40 ml). Może ktoś doradzi jaka proporcję mieszać żeby silnika nie uszkodzic moc kosiarki 2,4 kW/3,0hp mam husgvarne 128R i tam jest mieszanka 1:50 (2%) czyli 5 litrów 100 ml oleju.
    User removed account
    User removed account  
    ibu7
    Level 9  
    To jaki w takim razie polecasz olej, czy moge jednak używać husqvarny jeżeli mi nie przeszkadza to kopcenie ? Albo może zaryzykuje i bede robił jedną mieszanke w stosunku 1:5.
    płetwa
    Level 31  
    Krzysztof- 326. Ja mam NAC CG330( to to samo co demony czy coś tam, nie wiem tylko skąd wam się te moce wzięły ) i od początku stosuję olej MAKITA
    w proporcji 1:25 (specyfikacja na oleju 1:50) i nic nie kopci. To co jest napisane na oleju wynika z tego że 90% maszyn danego producenta pracuje na takiej mieszance, a to ułatwia pracę. Ja nigdy nie patrzę na to co jest napisane na oleju, tylko zawsze na specyfikację maszyny, to bardzo ważne.

ibu7 nic nie ryzykuj pozostań przy zaleceniach producenta kosy. Moja rada taka,
    kup po 100ml oleju Husqwvrna, Stihl, Makita, i sprawdź który przy tych samych proporcjach mniej kopci, ja stawiam na makita.
    płetwa
    Level 31  
    Te linki które podałeś to jakiś bełkot i stek bzdur, co oni tam wypisują.
    ibu7
    Level 9  
    Szkoda ze to nie jest tak że oleje husqvarny maja bogatszy skład i można zrobić mieszanke 1:5, bo u mnie cały problem w tym ze mam husqvarne i musze teraz dwie mieszanki robić :)
    płetwa
    Level 31  
    Mam dwie maszyny wspomniana wyżej kosę i pilarkę Sthil 025, w obu do mieszanki stosuję olej MAKITA. Stosuje zalecenia producentów maszyn odpowiednio 25:1 i 50:1 mieszankę robię na bieżąco. Litrowy słój i strzykawka 20ml dla kosy dwie strzykawy, a dla piły jedna.
    marcel126
    Level 13  
    Tak proporcja podana przez producenta to 1:25 i kopci a ponad to jest jakieś dziwne zjawisko mianowicie jakoś z pod świecy wycieka olej , przy gaźniku trochę i koło tłumika , czy to wina tego że jest za dużo oleju wlewane do benzyny ? przy pile spalinowej jest podana taka sama proporcja oleju i podobne wycieki .
    spewak
    Level 10  
    Jak dolejesz troche za duzo oleju i bedzie dymiła to na pewno kosiarce nic się nie stanie (a jak jest nowa to nawet bardzo wskazane) tyle że ma mniejszą moc, ja też mam Demona i wydech się lekko poci lałem na początku 1:20 husqvarny i dymiła całkiem sporo teraz leje 1:25 też dymi ale mniej teoretycznie można nalać tego oleju mniej bo jest wysoko wydajny.