Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usytuowanie anteny SAT - poprawne ?

makaronmc 26 May 2011 17:45 2554 8
    makaronmc
    Level 30  
    Witam

Przymierzam się powoli do modernizacji mojej instalacji SAT.

Czy usytuowanie anteny jest poprawne ?
    Z każdej strony mam taki daszek, jedyne czyste miejsce to komin ...

Antenę montowałem około 2003 roku, już wtedy dostałem ją w spadku.
    W 2005 ustawiłem zeza. Jest wadliwa, ponieważ gdy czekała na mój montaż to jakieś dziecko sobie na niej usiadło i zrobiło się z niej jajo. Oczywiście w miarę możliwość ją pod prostowałem.

Daszek tak jakby ją lekko przysłaniał :

Paolo1976
    Level 24  
    Czy w tym ustawieniu anteny odbiór jest poprawny? Antena zamocowana poprawnie. Bo jeśli tak, to nie ma sensu dawać jej na komin.
    makaronmc
    Level 30  
    Jeśli chodzi o to to jest ok tylko mnie uczono w szkole że napięcie docierające do anteny jest żędy piko woltów i działa na zasadzie światła. Jak coś przysłania to jest gorszy sygnał.

Pytam się tylko czy nie jest to jakiś grzech montera.

Chciałem żeby zobaczyli to fachowcy.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak trzeba zdjęcie z innej "perspektywy" to proszę napisać.
    Paolo1976
    Level 24  
    Ale na trzecim zdjęciu nie widać by daszek przysłaniał sygnał docierający do anteny. Może kolega dać zdjęcie bardziej od przodu anteny?
    makaronmc
    Level 30  
    Czyli strzelić prawie że prostopadle ?

I jeszcze pytanko : czy uchwyt mógłby zostać gdy będę montował antenę Triax 115 ?

Dodano po 18 [minuty]:

acton777
    Level 15  
    Daszek nie przeszkadza. Co do uchwytu i Triaxa, to nie ma problemu, dopóki, nie ocieplisz budynku styropianem lub watą. Wtedy może być za mało miejsca, by obrócić tą antenę.
    wachcio
    Level 24  
    Bez sensu odkręcać później i kombinować z mocowaniem na tynku gdyż tak jak masz teraz jest najstabilniej.
    115 cm to w przybliżeniu jego średnica w najdłuższym miejscu (to jest elipsa).
    tomekjedynka
    Level 2  
    Witam
    Taka moja podpowiedź, ja bym ją przeniósł z jednego względu, a mianowicie ze względu na własną wygodę.
    Wyobraź sobie, że pada ci konwerter i musisz go wymienić, to wtedy jak wynika ze zdjęć będzie to nie lada wyczyn. Albo antenę trzeba będzie obrócić do okna albo nie mała drabina do wymiany konwertera. Pierwsza i druga opcja ma wady - albo regulacja anteny, albo obdrapana elewacja. Druga sprawa to użycie miernika sygnału do ustawienia anteny staje się problematyczne. No i trzecia (może mniej ważna sprawa) to estetyka. Przed tynkiem bym ją stamtąd "ewakuował".
    Jeśli masz wyjście na dach i komin z cegły i nic go od południa nie zasłania (np.: dach, drzewa w pobliżu) to się nie zastanawiaj - chyba że problem z okablowaniem.
    To musisz się wtedy zastanowić co warto.

Pozdrawiam.