Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowa-Whirlpool AKT 414 - zapalniki podają iskrę bez przerwy ?

27 Maj 2011 17:17 16854 11
  • Poziom 10  
    Witam,
    od 4 lat jestem w posiadaniu kuchenki gazowej, dzis pojawil sie problem z zapalnikami wszystkie bez przerwy podają iskrę, próbowałem zapanować nad tym, suszylem suszarką bo myślałem, że są mokre ale to nie to. Po 4 godzinach podawania iskry odłączyłem zasilanie dla kuchenki. Po paru godzinach podłączyłem zasilanie ponownie ten sam problem niestety? macie jakiś pomysł co mogę zrobić ?
  • Poziom 42  
    A zapalarka działa z 1 -nego przycisku, czy z każdego pokrętła?
  • Poziom 10  
    zapalarka z kazdego palnika daje iskrę bez przerwy, nie potrafie tego wyłączyć niestety.
  • Poziom 42  
    Być może któreś pokrętło zablokowało (zwarło) załączanie iskry.
  • Poziom 10  
    wiesz moze jak je odblokowac ?
    Metoda prob i bledow : zapalilem wszystkie palniki i wciskalem pokretla, krecilem ale niestety bez skutku.
  • Poziom 42  
    Nie znam tej kuchni .Myślę ,że z każdego pokrętła idzie przewód do "iskrownika".Jeśli tak,to odpinając po kolei z każdego pokrętła wyeliminujesz,ten co powoduje ciągłe podawanie iskry.
  • Poziom 10  
    generalnie wyglada to tak ze do kazdego zapalnika z osobna idzie iskra w tym samym czasie.
    Próbowałem rozkręcić plytę udało mi się wyciągnać każdy z zapalników na kablu z mocowań. Niestety dojście jest ograniczone i nie mogę odłączyć tych kabli z urządzenia które podaje sygnał elektryczny do tych zapalników.
  • Poziom 42  
    Ja myślę że z każdego pokrętła do otwierania gazu idzie przewód do "iskrownika" i te przewody trzeba kolejno odpiąć aż znajdziesz ten ,który cały czas włącza iskrę.

Moderowany przez skryn:

Udzielenie bezwartościowej porady. Na przyszłość proszę się zastanowić, zanim napisze się głupoty.

• Poziom 1  
  • Poziom 10  
    skryn napisał:
    Któryś z łączników jest zwarty (najczęściej na skutek zalania).
    Część na rysunku oznaczona jako 5940 (są takie cztery łączniki połączone ze sobą równolegle)

Rozumiem, że musze je odpiąć i wysuszyć część ''5940''. Czy tak mam zrobić ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    zostalem zmuszony odlaczyc kable od pradu, po prawie roku czasu nie uzywania zapalnikow zdecydowalem sie podlaczyc je jeszcze raz.
    Okazalo sie ze najprawdopodbniej czesci odpowiedzialne za zapalnik (kable lub sam zapalnik nie wiem dokladnie) byly mokre i dlatego same sie zalaczaly
    pozdr. i dziekuje wszystkim za pomoc !