Panowie... je juz troche w tym siedze

Najszybszymi spotykanymi P2 na FSB 66 sa 333 (ponoc byly do 400, ale w zyciu na oczy nie widzialem). 450.... owszem... wrzuce... ale co to da jak na mnozniku 4,5 pojdzie standardowo na 300? podkrece magistrale do 83 i uzyskuje ~370, koszt takiego procka to ok 50zl. Za 25zl mam P2-333 ktory na magistrali 75 pojdzie jako 370.
Wiem ze P2 350 kosztuje grosze (mam tu 2 na ktorych testowalem plyte), tylko ogolnie sie zdziwilem, bo chodza na ~300 (3,5x83), a ogolnie wszystko (uruchamianie itp) smiga tak samo jak na procku C366 @ ~460. I wlasnie dlatego zastanawiam sie nad zakupem 466, ktore to z kolei beda mogly spokojnie smigac na 525 albo moze i na 580. A roznica miedzy 2x370 a 2x580 chyba jest? Pozatym odpalilem Sisoft Sandre no i w testach ten moj sprzet na 2xP2-350@300 wypadal 2x gorzej niz 2xC500

Cos strasznie duza ta roznica... Tez nigdy nie bylem przekonany do Celkow no ale....
Mowisz ze Celki nie wspolpracowaly w konfigu 2xCPU..... to dlaczego duzo ludzi uzywa takiej konfiguracji i im smiga? (np plyty ABITa BP-6... qpe tego na allegro z 2 Celkami, ktore zekomo na tym smigaly... no chyba ze to czysta sciema

). W manualu tej plyty tez ladnie napisali ze mozna uzywac procesorow Celeron i nigdzie nie napisali ze nie mozna podwojnie..... Fakt... sa plyty na ktorych to nie chodzi, ale to chyba od plyty zalezy a nie od samych prockow?
Odnosnie zablokowanego mnoznik w P2... 95% tak ma... ale sa rodzynki z odblokowanym

Niesety cena x3 jak juz sie gdzies znajdzie
No i jeszcze plyta.... jest na chipsecie LX (fabryczny 66MHz), ma wprawdzie mozliwosc ustawienia FSB 100, ale wiesza sie wtedy jeszcze w BIOSie

(procki FSB100, RAM 133@100)
wracajac do tematu.... cenowo P2-333 = C466. Bylbym wdzieczny za jakies screeny z np SiS Sandry z testow prockow tej klasy!