Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIE107 i smród spalenizny...

klkck 28 Maj 2011 11:52 4292 13
  • #1 28 Maj 2011 11:52
    klkck
    Poziom 11  

Witam.
    Mój Indesit służył dzielnie przez ponad 3,5 roku. Wczoraj podczas prania zaczęło śmierdzieć w łazience tak jakby spalonymi kablami.To niestety była pralka. Dodam, że pracowała dalej jakby nigdy nic. Po rozebraniu jej okazało się, że wszystko jest w porządku. Żadnych spalonych, okopconych, stopionych ani nic części. Wszystko w najlepszym porządku. Wyglądała jak nowa...
    Po skręceniu jej wszystko było ok, nawet z prania na pranie smród był coraz mniejszy aż dzisiaj ustał całkowicie.
    Spotkaliście się Panowie kiedyś z takim czymś i co to w ogóle było?

0 13
  • #2 28 Maj 2011 12:45
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 28 Maj 2011 12:59
    klkck
    Poziom 11  

Grzałka jest w porządku.Tzn. tak mi się zdaje.Grzeje normalnie, nie widać też żeby była uszkodzona w jakikolwiek sposób, nie wyskoczył żaden kod błędu na wyświetlaczu...Co jeszcze mogło zawieść?

0
  • #4 28 Maj 2011 17:39
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Maj 2011 18:43
    elektryku5
    Poziom 37  

Filtr przeciwzakłóceniowy potrafi się uszkodzić i później nie dawać żadnych oznak uszkodzenia.

0
  • #6 30 Maj 2011 20:05
    klkck
    Poziom 11  

Jak sprawdzić w warunkach domowych upłynność masy oraz ten filtr przeciwzakłóceniowy, oraz czy jest to niebezpieczne (pożar lub coś w tym stylu).Dodam, że kilka prań już się odbyło i w tej chwili nie ma już żadnych podejrzanych zapachów...

0
  • #7 31 Maj 2011 01:18
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A potrafisz zlokalizować ten filtr? Jest zaraz na wejściu kabla sieciowego pod pokrywą pralki.Sprawdź najpierw wizualnie czy nie jest popękany , wypalony , z zaciekami podejrzanej masy.

0
  • #8 01 Cze 2011 15:05
    klkck
    Poziom 11  

elektryku5, machefi...wielkie piwo dla Was...Filtr przeciwzakłóceniowy jest uszkodzony Indesit WIE107 i smród spalenizny... Indesit WIE107 i smród spalenizny....Teraz pytanie czy dostanę taki sam filtr a jak nie to czym go zastąpić?

0
  • #9 01 Cze 2011 23:58
    Michallo988
    Poziom 9  

Spisz numery z pralki. Seryjny, handlowy, to co pisze i typ pralki i idź do sklepu z częściami do AGD. Jakby nie mieli to może być inny filtr ale może nie pasować wtyczka do filtra. Jak widać na zdjęciu z jednej strony mamy wejście a z drugiej wyjście do modułu.

0
  • #10 02 Cze 2011 07:10
    klkck
    Poziom 11  

Wszystkie te piny to wyjścia.Kabel jest na stałe w środku filtra.U mnie w mieście krucho z takimi sklepami.Oczywista sprawa, że przejdę się gdzie tylko mogę.Rozglądałem się w necie ale nigdzie nie mogę takiej części znaleźć.Podpowiecie mi może jakiś zamiennik?I jeszcze jedno.Potrzebuję pralki więc czy coś się stanie jak będzie chodziła trochę bez tego filtra?

0
  • #11 02 Cze 2011 09:22
    nares
    Specjalista AGD

klkck napisał:
    Potrzebuję pralki więc czy coś się stanie jak będzie chodziła trochę bez tego filtra?

Nic się nie stanie.

0
  • #12 02 Cze 2011 14:03
    klkck
    Poziom 11  

Dobra.Kupiłem inny filtr który stosuje Amica w swoich pralkach.Spójrzcie czy taki może być i jak mniej więcej po podłączać kable, bo jest tu zupełnie inny schemat podłączania.Indesit WIE107 i smród spalenizny... Indesit WIE107 i smród spalenizny...

0
  • #13 02 Cze 2011 14:43
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może być i ten od Amiki . Pod wejścia L i N podłącz odpowiednio brązowy i niebieski z zarobionego kabla sieciowego , żółto-zielony przewód zerujący pod blachę montażową filtra , następnie w gniazdo wtykowe pośrodku filtra wetknij wsuwki konektorowe zarobione na przewodach doprowadzających zasilanie do instalacji pralki.Wsuwki te najlepiej jak będą otulone koszulką termokurczliwą.

0
  • #14 02 Cze 2011 22:00
    klkck
    Poziom 11  

Tak też myślałem z tym podłączeniem...

Panowie dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.Pralka chodzi jak nowa :D...

A tak na marginesie, nigdy więcej Indesita.Na pralkę ogólnie nie możemy narzekać ale w razie awarii części wymienia się kompleksowo.Mam na myśli klejony zbiornik (nie wymieni się po ludzku chociażby łożysk tylko trzeba kombinować, taka drobnostka jak mi się przydarzyła (filtr przeciwzakłóceniowy jest zespolony z kablem sieciowym, mocowaniem i tylną klapką.Dla odmiany Amica ma go w ogóle osobno.Paranoja...

A więc dziękuje i pozdrawiam...

2