Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

New holland 8670 Opinie i kalibracja skrzyni

mati9947 28 May 2011 20:31 51092 77
    mati9947
    Level 12  
    Witam
    Mam zamiar kupic new hollanda 8670 z 99r i chcialbym poznac wasze opinie na temat tego sprzetu czy skrzynie sie sypia w nim czy jak ( ma on 18 biegow). I tez tak mysle kalibracja skrzyni by mu sie przydala i jesli wie ktos jak to zrobic byl bym wdzieczny
    Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    tak dual shift a bledy ma takie (jak wlacze przycisk od przedniego napedu do samego konca) F099 i po odpaleniu ma wciaz takie F(albo E) 333 i F(albo E)332
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Jak by dalo rade to byl bym wdzieczny
    mati9947
    Level 12  
    I jak wiadomo co to sa za bledy??
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    aha no mozliwe ze jest tak jak mowisz bo to jest po prawej stronie co mowilem to dzisiaj sprawdze i napisze jakie sa
    mati9947
    Level 12  
    nie moge znalezc tego przycisku tam i na wyswietlaczu ma napisane servis ma 11 tys godzin juz walniete
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Poniewaz troche szarpie przy przelanczaniu biegow.
    mati9947
    Level 12  
    A skrzynie biegow ile wytrzumuja w nich?
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    A case cs 150 to w sumie to samo tak. Bo wszyscy mowia ze new holland sie psuje i jest do dupy a case jest lepszy a to przeciez to samo i teraz mam dylemat do poniedzialku kupuje ciagnik tylko nie wiem ktory case czy new holland. Case ma jakis blad 64 wiec nie wiem sam
    mati9947
    Level 12  
    A powiedz mi jak sie zmienia biegi w tym new hollandzie ze sprzeglem czy bez??

Dodano po 3 [minuty]:

i w jakich obrotach

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i jeszcze jedno z tylu ciagnika po lewej stronie podnosnika jest taka miarka to jest od oleju w skrzyni tak. I gdzie sie wlewa olej do skrzyni i jaki jak bys mogl powiedziec

Dodano po 5 [minuty]:

I jeszcze taka przyczyna jak jade np na 18 biegu i jest lekka gorka to on mi slabnie a mysle ze nie powinien
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Ok, dzięki wielkie a jedzie ok 40km/h tylko nie przekracza nawet 2tyś obrotów na pełnym gazie, może filtry paliwa?

Poprawiona pisownia, mod.[CameR]
    mati9947
    Level 12  
    A wiesz może dlaczego tak mocno szarpie jak się przechodzi z 9 biegu na 10?? Patrzyłem jak mi pisałeś żeby sprawdzić błędy i nic mi nie pokazuje - tylko 0. Może bym musiał skalibrować skrzynię ?

Poprawiona pisownia, mod.[CameR]

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Mógł byś opisać kalibracje mojej skrzyni 18 biegowa biegi zmieniam w dżojstiku w prawo dodaje bieg w lewo odejmuje. I tez cieknie mi olej z prawej strony ciągnika obok akumulatora z takiego jak by rozdzielacza pod kabina ( tam są takie dwa nałożone na siebie i myślę ze z tamtąd leci ze jakaś uszczelka lub oring puścił )
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Zrobiłem jeszcze zdjęcie tabliczki na skrzyni możne coś pomoże z ta kalibracja bo jak już mówiłem to szarpie dość mocno przy przełączeniu biegu z 9 na 10 i jak się wsteczny włączy to tez mocno szarpie, nie zależnie czy puszcze po mału sprzęgło czy szybko jest taki moment jeden ze tak szarpnie a przy zmianie biegu to już nie.

Tu jest zdjęcie tabliczki
    https://obrazki.elektroda.pl/1004564600_1307622309.jpg

Dodano po 6 [minuty]:

Znalazłem przyczynę tego cieknącego oleju tylko mam pytanie co się w tym miejscu znajduje, cieknie na samej górze tego miejsca jest taka jak by zaślepka czy coś tylko co jest tam w środku jakiś tłoczek czy sprężynka ?

mati9947
    Level 12  
    Już zrobiłem ten cieknący olej oring był zużyty. Mam jeszcze takie pytanie gdzie znajduje się zbiornik do płynu hamulcowego w tym modelu 8670. I dlaczego jak jadę pod górkę obojętnie jaka czy mala czy duza z pusta przyczepa 6.5t to ciągnik mi słabnie i muszę redukować nawet do 13 biegu albo niżej ( dymu nie puści a myślę ze powinien wtedy, tylko słabnie ). I jeszcze taka usterka ze jak jadę w trasę i później wyłączę wszystko ( silnik odpalony ) i chce znowu pojechać np do przodu to nie mogę tak jak by się zawiesił komputer i jak zgaszę silnik i odpalę na nowo to wtedy wszystko jest ok
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Nie mam tego zbiornika hamulcowego eh. Będę patrzał na wyświetlacz i jak znowu mi się to stanie to dam znać

Dodano po 3 [godziny] 27 [minuty]:

Wiec tak bledy to tylko mam takie jak pisalem f333 i f332 i nic mi nie pokazuje jak biegi mi uciekna. I powiedz mi na luzie to silnik ma obroty ok 2700 a jak jade to mam od 1-9 obroty max ok 2200 a od 10-18 to mam nawet nie 1800 co to moze byc za przyczyna i jest taki mulowaty od 10 biegu w zwyz im wyzej tym gorzej i jeszcze jedno na luzie jak depne mu od zera i tak zatrzymie na ok 1500 obrotow to silnik mi tak jak by szarpal i nie mial wyrownanych obrotow co to by moglo byc pompa??

Dodano po 1 [minuty]:

I taka kontrolka mi sie zapalila co ona oznacza??
    mati9947
    Level 12  
    I jeszcze takie blede f330 i f342
    User removed account
    Level 1  
    mati9947
    Level 12  
    Pompka zasilajaca jest reczna. Wogole dymu nie pusci, wyciagnalem juz pompe wtryskowa i wtryski do sprawdzenia w poniedzialek bede juz wiedzial czy sa sprawne czy nie, byc moze ma za slaba dawke paliwa na pompie i dlatego ciagnik nie wchodzi na obroty I mam jeszcze takie pytanie bo szukalem tego werzyka do wlewu oleju do skrzyni i nie moge znalezc zrobilem zdjecia tylu i nic tam nie ma takiego do wlewu

New holland 8670 Opinie i kalibracja skrzyni New holland 8670 Opinie i kalibracja skrzyni New holland 8670 Opinie i kalibracja skrzyni
    User removed account
    Level 1