Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Insignia 5D-podłączenie haka holowniczego

30 Maj 2011 17:55 12487 21
  • Poziom 10  
    Witam. Poszukuję schematu podłączenia haka oryginalnego Oris typ:E438. Schemat może być myslę z każdego innego typu haka. Jeszcze miałbym pytanie do czego służy moduł dołączany razem z wiązką i czemu każda wiązka z modułem jest dydykowana do danego samochodu. Hak zakupiłem bez wiązki i teraz mam problem z dobraniem wiązki. Z haka wychodzi gniazdo 16-pin, natomiast do wtyczki z przyczepy 13-pin. Za każdą informację z góry dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Zrób zdjęcie tego gniazda bo nie wierzę .
    Jaki masz moduł , tam można założyć standardowy moduł gdzie kupiłeś hak?
  • Poziom 19  
    hak trzeba zaprogramować
  • Poziom 34  
    bartez844 napisał:
    hak trzeba zaprogramować

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć na tym forum :D A co do modułu to zakładałem w tym modelu właśnie dedykowany do tego auta (7 pinowy) i powiem że prosta i szybka robota, z uniwersalnym napewno jest dużo więcej kombinowania.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator na urlopie...
    Do bartez844. To teraz poprosiłbym kolegę o opisanie tejże procedury (niezwłocznie). Trochę się tego robi, ale o takiej nowince - przyznam - nie słyszałem. Czekam z niecierpliwością!
  • Poziom 40  
    Ludzie pospadaliście z księżyca czy co.
    Takie auta mają kontrolę żarówek, więc nie można bezpośrednio dopiąć instalacji haka. W tym cudownym module są zwykłe przekaźniki (brak dodatkowego obciążenia danego obwodu).
    I tyle w tym temacie, a takie moduły to robię na poczekaniu przy kliencie.
  • Poziom 28  
    Aleksander_01 napisał:
    Ludzie pospadaliście z księżyca czy co.
    Takie auta mają kontrolę żarówek, więc nie można bezpośrednio dopiąć instalacji haka. W tym cudownym module są zwykłe przekaźniki (brak dodatkowego obciążenia danego obwodu).
    I tyle w tym temacie, a takie moduły to robię na poczekaniu przy kliencie.

To nie zwykłe przekażniki i nic nie trzeba programować,

Dodano po 4 [minuty]:

Aleksander to jak taki moduł zrobisz do astry combi albo nowej zafiry jak stop z pozycją są na jednej żarówce???
  • Poziom 40  
    Najprościej to tak

• Poziom 28  
    Aleksander_01 napisał:
    Najprościej to tak

A ściemnienie przeciwmgielnego po podłączeniu przyczepy, wszystko się da tylko czy się opłaci?
  • Poziom 40  
    glosny83 napisał:

A ściemnienie przeciwmgielnego po podłączeniu przyczepy, wszystko się da tylko czy się opłaci?

A po kiego grzyba ściemniać ?
    Co w "dotychczasowych" było ściemnianie ?
  • Poziom 28  
    W funkcji modułu jest ściemnianie a po to że jak jedziesz z przyczepą z jasną plandeką żeby nie raziło (odbijało się).
  • Poziom 40  
    glosny83 napisał:
    W funkcji modułu jest ściemnianie a po to że jak jedziesz z przyczepą z jasną plandeką żeby nie raziło (odbijało się).

To też można zrobić na jednym przekaźniku, tylko po co.
  • Poziom 28  
    No właśnie nie ma sensu robić takich rzeczy bo się nie opłaci moduł jest stosunkowo tani tak więc szkoda czasu na robotę a co do przeciw mgielnego to są gniazda z wyłącznikiem tego światła więc nawet przekażnika nie potrzeba ;).
  • Poziom 10  
    Załączam zdjęcia z haka. Proszę o podpowiedź jaki moduł i wiązkę zastosować. Zastanawiam się gdzie w samochodzie podłączana jest ta wiązka, bo powiem szczerze, że szukałem z lewej strony w bagazniku i jest tam sporo kabli, ale nie ma żadnych wolnych przewodów. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
  • Poziom 28  
    Gdzie to 16-to pinowe gniazdo zrób zdjęcie haka z boku.
  • Poziom 10  
    Na trzecim zdjęciu. Dwa rzędy po 8. W gnieździe tym sa 2 do buzera położenia haka. A gniazdo do podłączenia przyczepy tak jak pisałem w temacie 13-pin.
  • Poziom 28  
    benm napisał:
    Na trzecim zdjęciu. Dwa rzędy po 8. W gnieździe tym sa 2 do buzera położenia haka. A gniazdo do podłączenia przyczepy tak jak pisałem w temacie 13-pin.

Z haka wychodzi 16 pin spoko tera wiem wywal ten moduł co masz i załóż standard,z tamtym nie dojdziesz ładu.Chyba że ktoś się znajdzie kto cię pokieruję z twoim osprzęcie haka.
  • Poziom 10  
    Ja na razie nie mam żadnego modułu. Gość od którego kupiłem hak nie oferował ani modułu ani wiązki. Znalazłem na all wiązkę ale czy to zagra.
    Sprzedawca tej wiązki twierdzi, że w tą 13-pinowa lepiej nie wchodzić i kupić u niego 7-pinową. Nie mam już pojęcia co robić. Nie rozumiem też jak może być wiązka z modułem dydykowana do danego auta i przełożenie do innej insigni nie współgra.
  • Poziom 28  
    Powiem krótko moduł protec a jakie gniazdo to twój wybór, moduł z 13tką jest droższy.

Dodano po 36 [minuty]:

Zadzwoń do mnie powiem ci co i jak.
  • Poziom 1  
    Witam mam ten sam problem z podłączeniem haka oris a nie chce czegoś spalić prosze o pomoc pozdr.i za każdą pomoc dziekuje
  • Poziom 1  
    Witam mam ten sam problem z podłączeniem haka oris i nie mam pojęcia jak to zrobić mam moduł w aucie ale nie wiem gdzie to wszystko idzie proszę o pomoc jakie zdjęcia i za każdą pomoc dziękuje
  • Poziom 17  
    Odgrzewam kotleta...

Nie rozumiem jaki wy macie problem z gotową wtyczką???

Na zgaszonym aucie sprawdzasz multimetrem chyba co drugi polak go ma za 10 zł, gdzie jest przejście z pinu na karoserie, już wiesz gdzie masz minusa.
    kupujesz byle jaką żarówkę do auta, podpinasz jeden pin do tego z masą z drugi pod kolejny pin i po kolei druga osoba ci zapala światła i rysujesz sobie schemat gdzie jaki pin od czego, podpinasz kable do 13 pinowej wtyczki i kupujesz przejściówkę na 7 pin. Pytanie poco>?? a może po to że kiedyś może ci się okazać że kolega ma przyczepkę na 13 i co wtedy??, będziesz pruł mu wtyczkę?? a tak to tylko wyjmiesz adapter.

Schemat powinien być taki, przynajmniej u mnie taki jest

Opel Insignia 5D-podłączenie haka holowniczego Opel Insignia 5D-podłączenie haka holowniczego

Chyba nie potrzebujesz tłumaczenia symbolu zielonej strzałki z literą L, albo piktogramu Masy ???

Z taką prędkością... to daleko nam do Ruskiego forum, gdzie już podmieniają znaczenia przycisków w sterowniku, przykładowo, naciskasz klakson a tu dodatkowo mrygają światła drogowe, bez żadnych dodatkowych przewodów...