Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32B530P7W negatyw

31 Maj 2011 22:22 7211 7
  • Poziom 10  
    Samsung jak w temacie używany przez kilkanaście miesięcy jako monitor do komputera. Po włączeniu pojawił się negatyw, nie ma znaczenia rodzaj wejścia HDMI czy tuner objaw ten sam. Teletext wyświetla się prawidłowo, napięcia z zasilacza w normie. Przy minimalnym kontraście obraz dużo lepszy, przy kontraście średnim kolory zupełnie nieprawidłowe (rozlewające się), objaw przypomina słaby kineskop w tradycyjnym tv. W jednym z postów na taki objaw pomogła wymiana oprogramowania, tak też zrobiłem (pobrałem ze strony Samsunga) ale bez zmian. Reset ustawień w trybie serwisowym też nie przyniósł rezultatu. Złącza wykluczyłem. Dochodzę do wniosku, że to nie sprawa ustawień a uszkodzenie, tylko co najpierw podstawić T-con czy szukać płyty główniej?
    Samsung LE32B530P7W negatyw Samsung LE32B530P7W negatyw
    zdjęcie ze średnim kontrastem i małym, podobnie reaguje na jaskrawość
  • Poziom 33  
    Cytat:
    Teletext wyświetla się prawidłowo
    Jesteś pewien? Bo może okazać się, że litery które maja być zielone są niebieskie. I złudzeniem jest ze txt jest poprawne.
  • Poziom 10  
    tak, text jest ok, przy małym kontraście kolory na obrazie nie są zamienione, dopiero od pewnego poziomu jaskrawości czy kontrastu.
  • Poziom 33  
    Cytat:
    przy małym kontraście kolory na obrazie nie są zamienione,

A wiesz, że to świadczyłoby o uszkodzeniu matrycy.
  • Poziom 10  
    dudi2003 napisał:
    Teletext wyświetla się prawidłowo

Więc pomyśl, jak to sie ma do tego

dudi2003 napisał:
    podstawić T-con czy szukać płyty główniej?

i sam pomyśl które.
  • Poziom 10  
    lamer. napisał:
    Cytat:
    przy małym kontraście kolory na obrazie nie są zamienione,

A wiesz, że to świadczyłoby o uszkodzeniu matrycy.

to czarny scenariusz myślę, że płyta do wymiany...

Moderowany przez mirex:

Rozpoczynanie zdań "jak ustawa nakazuje" dotyczy tylko pierwszej wiadomości? Potem można już jak się uda?

• Pomocny post
    Poziom 40  
    Jeżeli przy małym kontraście jest ok, to może być sprawa ze złym kontaktem wtyku LVDS do tcon. Sprawdzić czy jest stan niski czy wysoki na pinie tcon odpowiadającym za opcję sygnału typu lvds. Sprawdzić dlaczego tcon przełączył się na inną wersję sygnału sterowania LVDS.
  • Poziom 10  
    Jednak to była sprawa opcji, w trybie serwisowym w zakładce CONTROL- SUB OPTION- LVDS FORMAT było ustawione na WESA a po przestawieniu na JEIDA jest ok. Wygląda na to, że zmiana oprogramowania pozostawia poprzednie ustawienia.
    Zastosowanie w trybie serwisowym Faktory Reset nie zmienia tego ustawienia.