Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kupić zmywarkę do 1500zł

loza6 01 Jun 2011 19:48 14934 13
 • #1
  loza6
  Level 9  
  Witam, mam zamiar zakupić sobie nową zmywarkę, jestem w trakcie remontu :)

  Musi być to zmywarka do zabudowy, tzw 45iątka.

  Co polecacie? Rzecz jasna chcę dokonać jak najlepszego zakupu do 1,500zł :)


  Pozdrawiam i czekam na opinie.
 • #2
  Jan_Werbinski
  Level 33  
  Bosch lub Siemens. Dowolny.
 • #3
  stopi
  Level 28  
  Tylko czy Bosch lub Siemens - rzekomo niemieckie marki - mają tylko nazwę Bosch czy podzespoły też..? Z tego co wiem, to np. taki Bosch jest bardziej turecki niż niemiecki. Płacę za znaczek "Bosch", a "bebechy" zupełnie z innej bajki. Mam też właśnie dylematy, bo muszę kupić lodówkę, kuchenkę, zmywarkę, piekarnik do nowego mieszkania...

  Co raz bardziej dochodzę jednak do wniosku, że czy kupię Boscha, czy jakieś średniej klasy marki to i tak jeden kit...Zwracam chyba bardziej uwagę na możliwości serwisu, gwarancji i opinie o jego jakości niż na sam sprzęt.

  Chętnie posłucham oczywiście mądrych wypowiedzi na temat różnych zmywarek tzw. 45tek. Sam jestem taką zainteresowany, ale oczopląsu można dostać od możliwości wyboru dziś. Nie unika jednak wątpliwości, ze syndrom Dalekiego Wschodu wchłania powoli większość kuli ziemskiej (czytaj: m.in. podzespoły do produkcji AGD).
 • #4
  Brencik
  Level 26  
  stopi wrote:
  Z tego co wiem, to np. taki Bosch jest bardziej turecki niż niemiecki.

  To znaczy że g..no wiesz.
  Bosch jest niemiecki a produkowany m.in., w Turcji, co nie ma znaczenia. Może być produkowany nawet na Księżycu.
  Jeśli chodzi o zmywarki to tylko Bosch.
 • #5
  stopi
  Level 28  
  Czyli wiem, tyle co wiedziałem. Mam niemieckiego Boscha, z tym, że wszystko jest w nim tureckie :) W takim razie nie wiem, czy dobrze rozumiem twoją wypowiedź - nie ważne, czy będzie on produkowany w Chinach, czy w Turcji, czy na jakimś Tajwanie - jest to nadal jakość Boscha..? Bo mi się coś wydaje, że już nie..Chyba małe chińskie rączki, a i te większe tureckie wchodzą w grę po to, aby taki Bosch przyoszczędził na podzespołach i ich koszcie wyprodukowania, co raczej odzwierciedla się na jakości.
 • #6
  Brencik
  Level 26  
  Jak nie chcesz niemieckiego Boscha to kup sobie Ariston, Beko albo Candy czy jak się tam zwą i ciesz się "jakością".
 • #7
  Hoaxx
  Level 12  
  stopi wrote:
  Chyba małe chińskie rączki, a i te większe tureckie wchodzą w grę po to, aby taki Bosch przyoszczędził na podzespołach i ich koszcie wyprodukowania, co raczej odzwierciedla się na jakości.


  Na koszcie wyprodukowania tak, owszem - niemiecki pracownik kosztuje pracodawcę 3x tyle co turecki, a w Chinach wiadomo, miska z ryżem i tyle.
  Co do jakości podzespołów to już inna sprawa, są takie i takie firmy. Jednak z reguły gorsze podzespoły nie zależą od kraju w którym są produkowane czy montowane a od kraju na którego rynek mają trafić.
 • #8
  stopi
  Level 28  
  Quote:
  z reguły gorsze podzespoły nie zależą od kraju w którym są produkowane czy montowane a od kraju na którego rynek mają trafić.


  Zgodzę się z tym, ale też nie do końca. Mniejsza już z tym w każdym razie.

  Myślicie, że chiński pracownik za miskę ryżu się przyłoży? Niemiecki raczej w genach ma solidność, a chiński - nie sądzę, jak i turecki. Oczywiście niemiecki pracownik kosztuje.
  Wierzycie jednak w to, że taki Bosch wynajmuje tureckie ręce, a wszystkie podzespoły do takiej zmywarki są produkowane w niemieckiej solidności i są "made in germany"? Ja nie. Może jeszcze parę lat temu temu tak, ale teraz już nie.

  Quote:
  Jak nie chcesz niemieckiego Boscha to kup sobie Ariston, Beko albo Candy czy jak się tam zwą i ciesz się "jakością"


  Nigdzie tak nie napisałem, że nie chcę Boscha. Wręcz przeciwnie. Zastanawiam się, tylko, czy będzie jakaś różnica (poza znaczkiem, wyglądem/jakością obudowy i ceną) między takim Boschem, a takim 20% tańszym Aristonem i Candy biorąc pod uwagę modele o podobnej funkcjonalności... Czytam np., że ludzie mają zmywarki Candy i sprawują się świetnie po parę lat. Niektórzy mają Boscha i czekają na byle serwis w miesiącach.
 • #9
  el.kolendo
  Level 10  
  a ja mam pytanie jakiego boscha wybrać w umiarkowanej cenie?
  BOSCH SMV 40E50EU 1399zł
  BOSCH SMV 50E70EU 1449zł
  BOSCH SMV 50E90EU 1459zł
  BOSCH SMV 50E10EU 1469zł
  BOSCH SMV 50E30EU 1470zł (ceny z jednego z internetowych sklepów)

  czy im wyższe numerki w nazwie tym lepszy model?
  czy da radę jakoś rozszyfrować co te numerki oznaczać mają?

  czy wszystkie SMV są made in germany i mają metalowe dno?
 • #10
  glabro
  Level 11  
  A ja mam od dwóch miesięcy Electorlux 47700R i jestem zadowolony.
  Nie mogę nic powiedzieć na razie o awaryjności bo zmywarka jest nowym modelem chyba na ten rok. Ale sprawuje się znakomicie, była tańsza o 200zł od podobnych Boschów i otrzymałem blender gratis.
 • #11
  platfus1109
  Level 14  
  Kup zmywarkę używaną na Allegro marki Miele. Na pewno wytrzyma więcej lat niż nawet nowy Bosch kupiony w sklepie. Zresztą chyba nie muszę opisywać szerzej tej marki i jej opinii.
 • #12
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #13
  ciupapac
  Level 2  
  popieram popieram firma miele czy używana czy nowa dłużej wytrzyma od wszystkich innych . wiem nie są tanie. bo tanie mieso psy jedzą . nie ma lepszej firmy.
 • Helpful post
  #14
  darek450
  Level 2  
  45cm do zabudowy to tylko i wyłącznie Beko Dis 5831. Zmywarki z lepszymi parametrami z 5letnią gwarancja (bezpłatnie) napewno nie znajdziesz. Zmywarka kosztuje ok 1200zł. A Bosch czy Siemens z podobnymi paramatrami będzie kosztował ok 1700zł ( a i tak będzie miał tylko 2 lata gwarancji gorsze programy - napewno nie będzie miał progarmu godzinnego przy temp. 60 stopni wraz z suszeniem) a i tak nawet Bosch czy Siemens zepsuje się po max. 5 latach. Obecnie produkowane sprzęty to już nie są te same co jeszcze z 10 lat temu. A co do zmywarek wyprodukowanych w niemczech to nigdy nie mamy pewno czy faktycznie zostały tamwyprodukowane (znaczek Made in germany oznacza, że zostały tam złożone a częśco pochodzą np. z Chin, chociaż nie ma to żadnego wpływu na jakość bo standardy jakościowe mają wszędzie takie same czy to Chiny czy Niemcy).