Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOK 2031 uszkodzony programator

01 Cze 2011 21:19 5077 6
  • Poziom 11  
    Witam
    Przy zaworach od wody stopiła się wtyczka. Przez zwarcie które powstało spaliła się ścieżka. Zadziałał też bezpiecznik w domu (może to ważna informacja). Zrobiłem porządek z zaworami. Wlutowałem przewód jak widać na zdjęciu i podłączyłem programator do pralki. Po włączeniu napięcia działa jeden z przekaźników, znaczy włącza się i wyłącza w ciągu 1 sekundy i tak w kółko. Pralka nie chce sie uruchomić. Po wyłączeniu pralki przekaźnik ten pstryka jeszcze kilka razy. Na sterowniku nie widać żadnych uszkodzeń, przepaleń, nic nie jest spuchnięte.
    Proszę o pomoc i podpowiedź co sprawdzić na początku. Wydaje mi się że nie jest to duże uszkodzenie bo przecież zwarcie powstało po stronie 230V i mam nadzieję że nic sie nie stało po stronie sterowania.
    Pomóżcie proszę bo żony szkoda :|
    Pozdrawiam

Pralka Bosch WOK 2031 uszkodzony programator Pralka Bosch WOK 2031 uszkodzony programator Pralka Bosch WOK 2031 uszkodzony programator
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy triak ten z największym radiatorem steruje jakimś urządzeniem w pralce czy przez niego przechodzi zasilanie dla całej praliki ?
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Triak ten steruje obrotami silnika głównego pralki.
  • Specjalista AGD
    A który to przekaźnik pstryka co jedną sekundę? Jesteś w stanie to określić? I na czym polegalo to
    MalyPL napisał:
    Zrobiłem porządek z zaworami
    ? Opisz dokładniej.
  • Poziom 11  
    Przekaźnik który pstryka to ten z żółtą naklejką, ale w celu znalezienia pstrykacza wylutowywałem po kolei przekaźniki. Po sprawdzeniu czy dalej pstryka z powrotem umieszczałem każdego na płytce. Czyli jeden wylutowany i jak pstrykało to go z powrotem i tak dalej.
    Najlepsze jest to że zawsze coś pstrykało, dlatego zrobiłem pomiary miernikiem i tak odnalazłem przekaźnik. Dodam że po wylutowaniu "żółtego" zaczął pstrykać ten najbliżej niego. Po wlutowaniu pstryka żółty a ten drugi nie.
    Co do zaworów to wyrzuciłem wtyczki i bezpośrednio przylutowałem przewody do styków zaworów. Na pewno są połączone poprawnie.
  • Specjalista AGD
    Że pstryka "żółty" , to nawet się tego spodziewałem. A jaka jest rezystancja zawrów? Wtyczki na zaworach tak łatwo sie nie topią - musi być jakaś lepsza przyczyna. Diody chociaż się świecą i coś na wyświetlaczu jest? Czy ciemność kompletna na panelu?
  • Poziom 11  
    Zawory nie są oryginalne. Kupiłem pralkę od gościa co sprowadza pralki (przynajmniej kiedyś) i jeden z zaworów nie działał. Przyszedł, wymienił i 5 lat pralka działała. Na zaworach jest 3,79 i 3,77 kΩ. Wyświetlacz i diody całkowicie nie działają.

Prosze o jakieś porady co sprawdzić. Co zmierzyć. Który układ steruje przekaźnikami? Jakie powinno być napięce na stabilizatorze. Co kolwiek.

Czy mam rozglądać się za nową pralką czy jest jakaś szansa na naprawę?

Kupiłem nową pralkę
    Temat zamykam